'Terör her yerde kınanmalı ve lanetlenmeli'

'Terör her yerde kınanmalı ve lanetlenmeli'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, terörün her yerde kınanması ve lanetlenmesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta partisinin etkinliğine katılmak için havayolu ile Gaziantep'e geldi. CHP Lideri, geçen hafta Hatay'ın Dörtyol ilçesine bağlı Payas beldesinde terörist saldırı sonucu şehit olan Gaziantepli şehit polis memuru Fatih Yıldız'ın baba ocağına da uğradı. Baba Reşit Yıldız ile görüşen Kılıçdaroğlu, başsağlığı diledi.

Reşit Yıldız'ı dinleyen Kılıçdaroğlu; şehit polisin, vatanı ve milleti için çalışıp, çaba harcadığını söyledi. Terörün her yerde kınanması ve her yerde lanetlenmesi gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Bir babanın duyduğu acılar var, evlat acısı ağır bir acıdır. Biz buraya gelerek kısmen acıyı paylaşmaya çalışıyoruz. Ama ne kadar paylaşıyoruz, onu bilmiyorum. Allah sabır versin. Diğer çocuklarınıza Allah uzun ömürler versin. Sizlere uzun ömürler versin. Onlar, memleketi, milleti için çalışıyorlardı. Terörü bitirmeye çalışacağız." diye konuştu.

Şehit çocuklarının durumunu soran Kılıçdaroğlu'na, Reşit Yıldız, "İki torunum babasız kaldı. Büyük olan babam yaralı diyor." dedi. Kılıçdaroğlu da "Benim de bir torunum var. Devlet şehit çocuklarına sahip çıkar." şeklinde cevap verdi.

Taziye çadırına sonradan gelen şehit annesi Sultan Yıldız, Kılıçdaroğlu'nu görünce, "Yüreğimiz yandı" diyerek Kılıçdaroğlu'nun boynuna sarıldı. CHP Lideri, acılı anneyi teselli etmeye çalıştı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ardından, vatanın birlik ve bütünlüğü için dualar edildi. Dua ardından izin isteyen Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Hakkı Süha Okay ile birlikte şehit evinden ayrıldı.

Kılıçdaroğlu, Dörtyol'daki hadiseler hakkında, "Herkesin sorumlu davranması lazım. O konularda yorum yapmak istemiyorum, sonra, sonra." dedi.

Kılıçdaroğlu, Devlet Bakanı Bülent Arınç'ın kendisi hakkındaki yorumlarına da o konuyla ilgili açıklama yaptığını belirterek, konuşmadı. Kılıçdarloğlu, ardından karayoluyla Kahramanmaraş'a geçti. (haberler)

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2010, 08:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63