Topçu; ''12 Eylül'de millet darmadağın edecek''

Topçu; ''12 Eylül'de millet darmadağın edecek''

''12 Eylül sabahı millet arka bahçenizi 'evet' ıstampası ile darmadağın edecek''....

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Yalçın Topçu, ''12 Eylül sabahı millet arka bahçenizi 'evet' ıstampası ile darmadağın edecek'' dedi.

Topçu, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'ı makamında ziyaret etti.

Topçu, burada yaptığı açıklamada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Muhsin Yazıcıoğlu'nun şiirini okumasını ve kendisini 'kardeşim' şeklinde anmasını doğru bulduğunu söyledi.

Yalçın Topçu, ''Sayın Genel Başkanımıza kardeşim demesini doğru buluyorum. Diyorum ki sonra insan kardeş dediğinin hukukunu 17-18 aydır sürüncemede bırakır mı? Kardeşinin hukuku ile alakalı gereğini yap. Ben CHP zihniyeti gibi her meselenin altında bir şey aramam'' dedi.

CHP'nin Anayasa değişikliği ile ilgili politikasını da eleştiren Topçu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Onların Genel Başkanları, Anayasa'nın maddeleri ile ilgili daha dün 24 maddede hiçbir şey yok diye bütün grup ayakta alkışladılar. En çok çılgınca alkışlayanlardan birisi 'tankların üzerine çıkarım' diye salvolar yapan Kılıçdaroğlu idi. Bakıyorum dün akşam 'evet' dedikleri maddeler üzerinde öküz altında buzağı arıyor. Sayın Kılıçdaroğlu öküzün altında dolaşmak tehlikeli olabilir. Tankların üzerine çıkmaya benzemez.

Milletimiz 12 Eylül sabahı gereğini yapacak. İşte 12 Eylül sabahı millet arka bahçenizi 'evet' ıstampası ile darmadağın edecek. Korkunun ecele faydası yok, kaçamayacaksınız. Artık kankalarınızın olmadığı, millet iradesinin çoğunluğun bir nebze de olsa hakim olduğu, ideolojilk kararların alınmadığı, millet iradesi üzerinde balans ayarlarının yapılmadığı bir Anayasa Mahkemesi ve HSYK'yı millet 'evet' altına vurarak sağlayacaklardır.''

''SİZİN RAHİBEYİ DE KUCAKLAMANIZ LAZIM''

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Topçu, Avcılar'daki afişle ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:

''Bizzat kendilerinin ağzından çıkmadıkça biz hakkaniyetli siyaset yaparız. Bu Kılıçdaroğlu'nun kendisinin yaptığı bir şey değil. Lokal hadiseyi bir yere götürmek CHP zihniyetinin işi. İlgili belediye ve oradakilerle ilgili söyleyecek şeyim ise sizin gözünüz kararmış. Sizin herkesi kucaklamanız lazım. Rozetini çıkarmanız lazım. Sizin rahibeyi de kucaklamanız lazım. Millet değerleri ile bu kadar düşman olmanız doğru değil.

Burada CHP tabanına da iş düşüyor. Böyle insanları önemli noktalara getirmelerini sorgulamalıdırlar. Yani bu yukarıdan aşağıya silsile ile iniyorsa çok daha vahim. Ama halk partisinin geleneksel zihniyetinde millet değerleri ile uğraşmak onlara düşmanlık etmek görüyoruz. Bugünkü şeyler değil. Anadolu'yu gezdiğiniz zaman milli şef döneminde Allah'ın evleri olan yerlerde bile yaptıklarını gördüğünüz zaman kanınız donuyor, Harput'ta gördüm kanım dondu.''

Yalçın Topçu, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'a merhum Yazıcıoğlu adı verilen parkın yapılması ile ilgili de teşekkür etti.

Başkan Poyraz, ziyaret anısına Topçu'ya bakır işlemeli tabak hediye etti.

Daha sonra BBP Genel Başkanı Topçu Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz ile birlikte geçtiğimiz günlerde açılan Muhsin Yazıcıoğlu parkında incelemelerde bulundu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2010, 10:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63