Tuğrul Türkeş AKP'den milletvekili adayı oldu!

Tuğrul Türkeş AKP'den milletvekili adayı oldu!

Tuğrul Türkeş AKP Ankara listesinde yer aldı. Bakanlık teklifini kabul eden Türkeş, MHP'den ihraç edilmişti. Bu sabah saatlerinde de Türkeş, MHP'den istifa etmişti.


Başbakan Yardımcısı ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ankara Milletvekili Tuğrul Türkeş, siyasi partilerin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim edileceği son günde partisinden ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) grubu üyeliğinden istifa etti.


Türkeş, öğleden sonra ise AK Parti'den milletvekilline aday oldu. Türkeş'in, AK Parti'den Ankara milletvekili adayı olduğu belirtildi.


'BABAMIN PARTİSİ, KİMSE BENİ ATAMAZ'


Geçici Bakanlar Kurulu'nu kurmak üzere görevlendirilen Başbakan Ahmet Davutoğlu, MHP'li Meral Akşener ve Ahmet Kenan Tanrıkulu ile birlikte Ankara milletvekili Tuğrul Türkeş'e de bakanlık teklifi etti. Partiden sadece Türkeş bakanlık teklifini kabul etti.


Bunun üzerine Türkeş'in, Erdoğan hakkında söylediği sert sözler sosyal medyanın gündemine oturdu. Ardından Türkeş, kesin ihraç talebiyle MHP Disiplin Kurulu'na sevk edildi.


Türkeş, yaptığı açıklamada, "Sayın Bahçeli beni seçimde listeye koymayabilir, genel başkan yardımcılığı görevinden de alabilir. Ama beni MHP'den atamaz. MHP benim babamın partisidir." dedi. Bu açıklamadan birkaç gün sonra ise partiden ihraç edildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2015, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63