TÜMSİAD, SP adayını ağırladı..

TÜMSİAD, SP adayını ağırladı..

Saadet Partisi (SP) Kahramanmaraş Belediye Başkan adayı Hanefi Mahçiçek, Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Kahramanmaraş Şubesi Yönetim kurulunu makamında ziyaret etti. Samimi bir ortamdaki ziyaret, kentin yönetimiyle ilgili karşılıklı fikir alışverişi şeklinde geçti.

TÜMSİAD Kahramanmaraş şube Başkanı Adnan Toprak, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bu ay içerisinde yapılacak seçimlerin Kahramanmaraş’a hayırlı olmasını dileyen Adnan Toprak, seçimleri kazanan kim olursa olsun gerçekte bu seçimler sonunda kazananın Kahramanmaraş olması gerektiğini de ifade etti.

Toprak şöyle konuştu: “Bu şehirde doğmuş ve ekmeğini yiyen insanlar olarak Kahramanmaraş’ın sorunlarını çok iyi biliyoruz ve şehrimizin sorunlarını çözme noktasında herkesle işbirliği yapabiliriz. Bu yeni dönemde sosyal belediyecilik alanında daha farklı şeyler yapılması gerekiyor ve merkezi insan olan projeler üretilmesini belirtmek istiyoruz. Kahramanmaraş halkının yasam standartlarını yükseltebilmek için yerel yönetim olarak ne yapılması gerekiyorsa bunların çok iyi analiz edilip ve sonunda ortaya çıkan projelerin hayata geçirilmesi gereklidir. Yerel Yönetimlerin yönetim açısından eşitlikçi, demokratik ve katılımcı bir yapıya sahip olması gerekiyor. Şehrin yönetiminde sivil toplum kuruluşları ve üniversitenin şehrin yönetimine yapacağı katkıları asla göz ardı etmemeli ve yine bu kente ait değerlere kentsel, tarihi dokuya ve çevreye yönelik zararları, kente karşı suç olarak görüp gereğini yapmalı. Yerel yönetim,
Kentsel alt yapılanma ve imar süreçlerine dair konularda bilim insanları ve üniversite ile ortak çalışmalar yapmalıdır. Güzel şehrimiz Kahramanmaraş için el ele verilmesi gerekiyor ve bu şehri daha ileri noktalara taşımak için herkesin üzerine düşeni yapması şarttır.”

Toprak ayrıca, 29 Mart’taki seçimlerde de Hanefi Mahçiçek ve ekibine başarılar diledi.

SP adayı Mahçiçek ise; Kahramanmaraş’a daha önce Belediye Başkanı ve milletvekili olarak hizmet ettiğini belirterek; “29 Mart’ta tekrar Kahramanmaraş halkı tarafından görev verilirse bu kahraman kent için çok farklı projelerimiz var. Özellikle imar alanında Kahramanmaraş’a büyük yenililikler yapılması gerekiyor. İmar konusunda çok tecrübeliyiz ve kentin yeniden yapılandırılması konusunda ellerimizi taşın altına sokacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2009, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER