Turgut Altınok adaylıktan çekildi

Turgut Altınok adaylıktan çekildi

Partilerin belediye başkan adaylarını belirlemeleri için verilen süre bugün dolarken, "yasak aşk kaseti" iddiasıyla çalkalanan Ankara, "Keçiören depremi" ile sarsıldı. Adaylıktan çekildiğini açıklayan AKP’li Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, çekilme gerekçesini "Belediye Meclis üye listelerinin belirlenmesinde yaşanan sıkıntı" diye açıkladı.

Altınok ile ilgili olarak dün akşam saatlerinde kulisler hareketlendi. Altınok ile ilgili yasak aşk görüntüleri kaydı olduğu ve bu kaydın çeşitli medya kuruluşlarına dağıtıldığı iddiaları ortaya çıktı. Bu iddiaların yankıları sürerken geç saatlerde Altınok’un çekilme açıklaması geldi.

Tek cümlelik açıklama

Altınok, gece yarısına doğru adaylıktan çekilme gerekçesini tek cümle ile açıkladı. Altınok, "Keçiören Belediye Meclis üye listelerinin belirlenmesinde yaşanan sıkıntı nedeniyle Ak Parti Keçiören Belediye Başkan adaylığından çekildiğini" açıklamakla yetindi. Açıklamada, "yasak aşk kaseti" iddialarına yer verilmedi.

Altınok’un, Keçiören’de Gökçek aleyhine kampanya yürüttüğü iddiaları bir süredir Ankara kulislerinde dolaşıyordu. Altınok’un "İlçede bana, Büyükşehir’de (MHP’nin adayı) Mansur Yavaş’a" diye propaganda yaptığı iddiaları öne sürülüyordu.

Altınok’un adaylıktan çekilmesi Ankara’da zorlu bir yarışa hazırlanan AKP yönetiminde büyük sıkıntı yarattı. Altınok’un kararından dönmesi için yoğun kulis yürütülürken, karardan dönmeme olasılığına karşı da alelacele yeni aday arayışları başlatıldı.

Gökçek ile anlaşamıyordu

ANKARA Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile uzun süredir kavgalı olan Altınok, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olmuş ancak parti yönetiminin tercihini Gökçek’ten yana kullanmıştı. Altınok’un başkanı olduğu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın konutunun da bulunduğu Keçiören, AKP’nin Ankara’daki en önemli kalelerinden biriydi.

Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2009, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67