'Turgut Altınok, bize çalışacak'

'Turgut Altınok, bize çalışacak'

Keçiören Belediye Başkanı Altınok'u bağımsız aday olmaktan vazgeçiren AK Parti'li Tanrıverdi, 'Kaset değil 'liste uyuşmazlığı' nedeniyle adaylıktan çekildi' dedi.

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, adaylıktan çekilen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un yerel seçimlerde partiye çalışacağını belirterek, "Diğer partiler bu durumu kendi lehlerine çevirmeye kalkmasın. Altınok, AK Parti'nin kazanması için çalışacak" dedi.

AK Parti'de 'Altınok' muamması sürüyor. Listelerin Yüksek Seçim Kurulu'na teslim edilmesinden bir gece önce sürpriz bir kararla adaylıktan çekildiğini ilan eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok'un şimdi de seçimlerde kimi destekleyeceği tartışmaları başladı. AK Parti, Altınok'un seçimlerde partinin adayını destekleyeceğini iddia etti. Altınok'u bağımsız adaylık başvurusu yapmaya giderken saat 16.47'de adliye koridorundayken vazgeçiren AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, İHA'ya yaptığı açıklamada, "Altınok, AK Parti'ye çalışacak" dedi. Altınok'un seçimlerde AK Parti'yi destekleyeceğini kesin bildiğini ifade eden Tanrıverdi, "Kendisi hala belediye başkanımızdır. 29 Mart'a kadar da AK Parti'nin belediye başkanı olarak görevine devam edecektir. Partimizin ilkelerini benimsemiş ve özümsemiş bir arkadaşımızdır. Bu noktada yine halefinin AK Partili olmasından rahatsızlık duymayacaktır. Aksine halefinin AK Parti olmasından onur duyacaktır" diye konuştu.

Tanrıverdi, üstü kapalı MHP'ye de göndermede bulunarak, "Turgut Bey'in adaylıktan çekilmesini, başka partiler kendi lehlerine avantaj çıkarmaya çalışmasınlar. Fırsatı ganimet noktasından yaklaşıp, kamuoyunu yanıltacak beyanlardan sakınsınlar. Sayın Altınok bu noktada yine partisi için çalışacaktır. Başka bir partiye çalışacağını söylemek saptırmadır. Bu yöndeki bütün sözlerin amacı kamuoyunu yanıltmaktır, gerçeği saptırmaktır" şeklinde konuştu.

Turgut Altınok'un AK Parti üyeliğinin devam ettiğine işaret eden Tanrıverdi, Altınok'un AK Parti'den bir şikayetinin sözkonusu olmadığını kaydetti. "Kendisi AK Partili olmaktan onur duyan bir arkadaşımızdır" diyen Tanrıverdi, Altınok'un sadece liste uyuşmazlığından dolayı adaylıktan çekildiğini söyledi. Tanrıverdi, adaylığını geri çekmesinde görüntü kasetinin etkili olmadığını dile getirerek, "Biz o yönüyle hiç konuşmadık. O, özel alana girer" değerlendirmesini yaptı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2009, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20

banner67