'Türkoğlu’nu ilçe olarak değil bütünün parçası görüyoruz'

'Türkoğlu’nu ilçe olarak değil bütünün parçası görüyoruz'

Arıkan, Türkoğlu Kalkınma Güç Birliği Derneği Başkanı Ahmet Ergül ve yönetim kurulunu ziyaret etti. Trabzon Caddesi üzerindeki dernek binasında gerçekleşen ziyarette samimi atmosfer içerisinde yapılan ziyarette Türkoğlu’nun gelecek yapılanmasıyla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.


Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan’ın siyasi kimliğini yanı sıra sanayici, çiftçi ve esnaf kimliğinin bulunduğunu hatırlatan Türkoğlu Kalkanma Güç Birliği Başkanı Ahmet Ergül ziyaretin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. En samimi ve doğal geçen ziyaretten biri olduğuna da dikkat çeken Ergül; “Derneğimizi aday adayları ziyaret ediyor. Hepsiyle de ilimizin ve ilçemizin sorunları hakkında görüş alıyoruz. Mahmut Arıkan ilimizin yetiştirdiği bir sanayici, bir tarımcı ve tanıdığımız bir esnaf. Mahmut Arıkan ile daha iyi daha güzel, ilimize diyalog kurarak katkıda sağlayacağımıza inanıyoruz. İnşallah Mahmut Arıkan Hedefine ulaşır. İlimiz ilçemiz fayda görür. Kalben Mahmut Bey’in yanındayız. Seçilmesi için vekil olarak Ankara’ya gitmesi için dua ediyoruz.” Diye konuştu.


TÜRKOĞLU İLÇEMİZİN GELİŞEMEMESİ İÇİN ARTIK HİÇ BİR ENGEL YOK


Türkoğlu’nun Kahramanmaraş’la bütünleşmiş bir ilçe olduğunu hatırlatan Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Aday Adayı Mahmut Arıkan ise Türkoğlu’nun artık ekonomik yönden kalkınmaya hazır bir ilçe olduğunu söyledi.


Arıkan; “Türkoğlu ilçemiz eskiden sadece tarımıyla anılırdı. Fakat Türkoğlu artık bir sanayi bölgesi. Şuan da lojistik merkezinin istimlakleri yapıldı. Alt yapı ihalesi bitti. Zannederim müteahhidimiz şuan işbaşı yapmıştır veya yapmak üzeredir. Akdeniz artık Türkoğlu’na geliyor. Gümrüğe gelen ürünler artık Türkoğlu’ndaki lojistik merkezden teslim alınacak, ihracat için ise yine Türkoğlu’na teslim edilecek. Bu olay firmalarımızı daha rekabet edebilir bir duruma getirerek kente büyük katkı sağlar.


TÜRKOĞLU’NUN KADERİ YATIRIMLARLA DEĞİŞTİ


Türkoğlu’nun kaderi şuan da değişmiş durumda. Biz bu projeleri gerçekleştirdiğimiz zaman Türkoğlu, Kahramanmaraş’ın ilçeleri arasında çok önemli bir cazibe merkezi haline gelecek. Hem ulaşım anlamında, hem tabiat olarak da Türkoğlu oldukça avantajlı bir konumda. Gavur gölü bunlardan biri. Orası da milli park olarak ekonomiye kazandırılır. Bizim buna dair de projelerimiz var.


TÜRKOĞLU’NU BÜTÜNÜN PARÇASI OLARAK GÖRÜYORUZ


Kahramanmaraş’ı sadece tarım ve sanayisiyle değil turizmiyle de geliştirmemiz gerekiyor. Bu anlamda da Gavur Gölü değerlendirilmeli. Kahramanmaraş ile Türkoğlu birbirine çok yakın biz zaten iki yerleşimi birbirinden ayrı görmüyoruz. Büyükşehir olmamız hasebiyle de birleştik. Zaten Türkoğlu’nu biz bir ilçe olarak değil bir bütünün parçası olarak görüyoruz. Ben her gün Türkoğlu’nun geliştiğini görüyorum. Gelecekte de gelişecek. İnşallah bizlerde  Türkoğlu’nun daha fazla gelişmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2015, 07:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63