Tüzmen'den BDP'yi kızdıracak sözler!

Tüzmen'den BDP'yi kızdıracak sözler!

Tüzmen, PKK Terör örgütünü ve BDP’yi işaret ederek, "şerefsizler" ifadesini kullandı

Devlet eski Bakanı ve AKP Mersin Milletvekili Kürşad Tüzmen PKK Terör örgütünü ve BDP’yi işaret ederek, "Bu bayrağın altında yaşayıp bu ülkenin suyunu ekmeğini paylaşan insanların bu bayrağı kabul etmemesi gibi bir şerefsizlik varsa, o zaman biz onlara diyoruz ki, onlar şerefsizdir. Bunların hangi kurum ve kuruluşlara uzantıları, kim nerede olursa olsun hangi mevkide olursa olsun onlarda şerefsizdir" dedi.

Kırıkkale Milletvekili Vahit Erdem’in Kürtler her şeyi ellerine geçiriyorlar yakında Türkler azınlıkta kalacak açıklamasına yönelik değerlendirmede bulunan Tüzmen, bu açıklamada bir ayrımcılık olmadığını Anayasa’daki Türk Milleti kavramının Türk bayrağı altında yaşan herkesi kapsadığını söyledi. Tüzmen, Türk bayrağı altında yaşan herkesin Türk olarak adlandırıldığını söyledi.

Tüzmen, PKK Terör örgütünü ve BDP’yi işaret ederek, "şerefsizler" ifadesini kullandı. 3 kez "şerefsiz" diyen Tüzmen, şöyle konuştu: "Bu bayrağın altında yaşayıp bu ülkenin suyunu ekmeğini paylaşan insanların bu bayrağı kabul etmemesi gibi bir şerefsizlik varsa, o zaman biz onlara diyoruz ki, onlar şerefsizdir. Bunların hangi kurum ve kuruluşlara uzantıları, kim nerede olursa olsun hangi mevkide olursa olsun onlarda şerefsizdir" dedi

ANKA

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2010, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63