Ülkü Ocaklarının Kaplan tepkisi..

Ülkü Ocaklarının Kaplan tepkisi..

Kahramanmaraş Ülkü Ocakları, köşe yazarı Hilal Kaplan'ın bir televizyon programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine tepki gösterdi.


İl Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Dizibüyük, Zübeyde Hanım Caddesi'ndeki dernek binası önünde yaptığı basın açıklamasında, tarih boyunca iktidar sahiplerine yakın olma çabası ile kalemini eğip bükenlerin olduğunu savundu. Ülkü Ocakları'na karşı çamur atmaya çalışanların sayısının her geçen gün arttığını ileri süren Dizibüyük, şunları kaydetti:
     ''Ancak, kararlı duruşumuzu bozmuyor ve bildiğimiz yoldan şaşmıyoruz. Her iftiraya verecek bir cevabımız mutlaka vardır. Hilal Kaplan adında bir hanımefendi katıldığı bir televizyon programında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli hakkında ağır ithamlarda bulunmuştur. Buradan Kaplan'a hatırlatmak isteriz; milli refleksimizle uğraşmayı bir kenara bırakıp neden askeri operasyonların devam etmediğini sorgulamalıdır.''
     Çözüm sürecini eleştiren Dizibüyük, ''açılım senaryosu''nun demokratikleşme maskesi altında kabul ettirilmeye çalışıldığını savundu.
     Basın açıklamasının ardından bir süre slogan atan grup dağıldı. AA

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2013, 06:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63