Vekil Sıtkı bey 'Ben Merkezin Vekiliyim' diyor ama...

Vekil Sıtkı bey 'Ben Merkezin Vekiliyim' diyor ama...

Her fırsat ve zeminde; "Ben merkez ilçenin vekiliyim" diyen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, son zamanlarda vaktinin büyük çoğunluğunu memleketi Pazarcık ilçesine ayırıyor. Bu durum ise; "Güvenç, Pazarcık Belediye Başkan adayı mı olacak?" yorumlarına neden oluyor.


İl Sağlık Müdürlüğü görevinden istifa ederek AK Parti'den aday olan ve 2007 genel seçiminde milletvekili seçilmeyi kılpayı kaçıran Sıtkı Güvenç, 2009 yerel seçimlerinde ise AK Parti'den Belediye Başkan aday adayı oldu. TBMM'ye girmeyi kafasına koyan Sıtkı Güvenç, 2011 genel seçimi öncesinde özellikle ilçesinde bol keseden vaatlerde bulunarak sözler verdi.


Hatta o zamanlar kulislerde; "İlçesinin bir beldesinde yaptığı konuşmada vatandaşlara (Ayağınıza batan dikeni dahi ben çıkaracağım)" şeklinde konuşma bile yaptığı öne sürüldü. Ancak halkın oylarını alarak meclise girmeye hak kazanan Sıtkı Güvenç, gerek acemiliğinden gerekse de siyasetin yapı ve şeklinin değişmiş olmasından dolayı verdiği sözlerin birçoğunu doğal olarak yerine getiremedi.


İl Sağlık Müdürü değişikliğinde desteklediği Dr. M. Abid Başarıcı'yı müdür koltuğuna oturtamayan Güvenç, vekil seçilmeden hemen önce yürüttüğü Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ne başhekim yapmak istediği isim konusunda da hüsrana uğradı.


Bu arada ilçesinin Kaymakamını da aldırabilmek için çok uğraştığı iddia edilen ama Kaymakam'ın daha sonra mahkeme kararı ile 12.03.2012'de yeniden görevine dönmesi Güvenç'in 'imaj sarsılması'nı hızlandırdı.


Günden güne prestiji ve grafiği düşen Vekil Güvenç, yanından bir an olsun ayrılmayan ve daha sonra 'şoför' kadrosu ile görevlendirdiği Çetin Baykan ile yollarını ayırdı.


KANKASI İLE ARASINA KARA KEDİ GİRDİ


Vekil seçilmesi ile ilgili olarak; "Bugünleri de gördük Allah'a şükür" sözü özellikle sağlık camiasının dilinde hayli popüler olarak replik haline gelen Güvenç'in uzun yıllardır birlikte olduğu kankası ile arasına da kara kedi girdiği iddia ediliyor.


Güvenç son olarak ta İl Sağlık Müdürlüğü döneminde Basın Müşaviri olarak birlikte çalıştığı ve vekil seçilince Ankara'ya sekreter olarak götürdüğü Rüstem Eskalen ile de yollarını ayırdı. Eskalen Bakanlık bünyesine kaydırılırken, şimdi kulislerde ise Danışman Mehmet Doboğlu'na sıranın ne zaman geleceği konuşuluyor.


ACABA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MI OLACAK?


Son zamanlarda ise vaktinin büyük çoğunluğunu memleketi Pazarcık ilçesine ayıran ve Kahramanmaraş'a gelir gelmez soluğu ilçesinde alan Güvenç'in bu durumuna ise kulislerde, "Dere geçerken at değiştirilmez atasözünü pek bilmeyen ve başarı grafiği düşmekte olan Sayın Vekil, sanırız vekilliğinin bir dönemle sınırlı kalacağını varsayarak ilçesinin Belediye başkan adaylığına mı oynuyor?" şeklinde yorumlanıyor. (POLİTİKA SERVİSİ - www.kanal46.com)Sıtkı Güvenç'in son Pazarcık ziyareti AA'nın haber bülteninde işte böyle yer aldı:


Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ile AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç, Pazarcık ilçesini ziyaret etti.


Kocatepe ve Güvenç ilk olarak Kaymakam Mustafa Sarıkaya'yı makamında ziyaret ederek çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyarette, ilçeye yapılması planlanan hükümet konağı, meslek yüksekokulu ve spor salonuyla ilgili konular gündeme geldi.


Vali Kocatepe, yapımı devam eden kapalı spor salonunun bir an önce hizmete açılması için gerekli desteğin verileceğini kaydetti. Güvenç ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından muhtaç aileler için ilçeye 150 adet konut yapılacağını ifade etti.


Vali Kocatepe ve Güvenç daha sonra esnafı ziyaret etti, bir kahvehaneye uğrayarak vatandaşlarla sohbet etti.


VALİ KOCATEPE VE MİLLETVEKİLİ GÜVENÇ’TEN TAZİYE ZİYARETİ…


Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe ve AK Parti Milletvekili Sıtkı Güvenç, Pazarcık ilçesinde sele kapılan otomobilde bulunan ve cesedine bir gün sonra ulaşılan 9 yaşındaki Uğurcan Kaynarca'nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.


Vali Kocatepe ile Milletvekili Güvenç, Sakarkaya köyünde yaşayan baba Adem Kaynarca'yı evinde ziyaret etti. Baba Kaynarca'ya baş sağlığı dileğinde bulunan Kocatepe, Üngüt Çayı üzerine en kısa sürede köprü yapılacağını belirtti. Milletvekili Güvenç ise yapılacak köprüye Uğurcan'ın ismini verileceğini ve aileye gereken her türlü yardımı yapacaklarını kaydetti.


Kocatepe ve Güvenç daha sonra olayın meydana geldiği bölgede incelemelerde bulundu.


Pazarcık'ın Sakarkaya köyünde, Adem Kaynarca'nın (38) kullandığı 34 DA 018 plakalı otomobil 20 Aralık'ta sele kapılmış, araçtan kendi imkanıyla çıkmayı başaran sürücü, eşi ve 2 çocuğunu kurtarmış, 9 yaşındaki oğlu Uğurcan ise kaybolmuştu. AA

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2012, 18:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 8 yıl Önce

Milletvekilliği Kahramanmaraş'a geldiğinde yanına merkez ilçe başkanı ile birkaç yöneticiyi alıp merkez otobüs durağındaki dükkanlara girerek; "Hayırlı işler. işler nasıl" diye sormak ve cumartesi bahçelievler halk pazarını gezerek bir elini satıcının omzuna koymak sureti ile şirinlik yapıp "satışlar nası. eyi mi" diye sormakmıdır acaba? saygılarla...(ÖNEMLİ NOT: Özellikle vekilsen yanında Kahramanmaraşlı çalıştırmayacaksınki hem sana gelen talepler az olur hemde olup bitenleri gelip Kahramanmaraş'a anlatmaz.Osmanlı bile vezirler ile paşaları genelde devşirmelerden seçmişki, yanlışını gördüğünde kellesini vurduğu zaman gerisinde kimse devlete isyan etmesin.Sayın Vekilin uygulamalrı ise sanırım bu doğrultudadır..Bu nedenle bu yöndeki eleştirinizi hiç beğenmedim. Sıtktı beye selamlar..)

Taki BETTİN
Taki BETTİN - 8 yıl Önce

Tespitler yerli yerinde olmuş, ben zaten inanmıyorum kendisinin Kahramanmaraş milletvekili olduğuna kendisi ne derse desin biz Sıtkı Beyin Pazarcık’ın Milletvekili olduğunu biliyoruz. ‘Allah bu günleri de gösterdi çok şükür’ diyerek milletvekili maaşını garantiye aldı, Kahramanmaraşlı da kendisinin ne olduğun gördü, ee bundan sonra o makamı rüyasında göremeyeceğine göre en garanti yolu seçmiş oda Pazarcık Belediye Başkanlığı...olur belediye başkanı, oradan da alır bol maaşı ooo gel keyfim gel. Hemde CHPli belediyeyi AK Partiye kazandırmış olur.Ne güzel memleket beeeee.

serkan çam
serkan çam - 8 yıl Önce

hangi merkezlinin işini yapmış, merkezdeki köyleri kaçdefa gezmiş, muhtarın birianlatıyor, sayın vekilim köyümde çok mağdur biri var ihtiyaç sahibi bu yeni açılan hastaneye girmesini söylemiş muhtarı tanımamış bile sen kimsin demiş muhtar şaşırmış ya sayın milletvekilim sen benim yanıma belki 10 defa gelmiştin seçimlerde demiş ha ha hatırladım demiş işte böyle merkez sahipsiz yetim kaldı merkez yetim. inşallah birgün sahibini bulur dua ediyoruz. çok az kaldı seçimlere çok az.

fahrifatihkurt
fahrifatihkurt - 8 yıl Önce

Ne kadar doğru bilmiyorum ama duyduklarım doğru ise Pazarcıklıların her dediğini emir telakki ediyormuş, ben milletin yalancısıyım, hatta diyorlar ki bakın diş hastanesinde çalışanların çoğunluğu Pazarcıklı, hatta son anda vole yapıp N.F. Başhekimliğe atattırdığı doktorda iddialara göre Pazarcıklı imiş, yani görünen köyde kılavuz istemiyor

suzan
suzan - 8 yıl Önce

Dr...bey ve dis hastanesi ekibi harcanması yanında s.. müdürüne söz geçirememesi kendine yakın tüm kişilerin sürülmesi sıtkı beyin istikrarsız ve silik siyaset gözetmesinden kaynaklıdır.Masaya vurup bunlar benim diyebilecek güçtemi?gelenin gidenin işi bitiyormu bitmiyor oturuyor dert yanıyor bazı vekillerin tutumlarından bahsediyor...kendinden başka bir düşüncesi yoktur anlamındaki yazınınza katılıyorum.Allaha şükretsin elbet bu vekillik bu kadar ucuza gitmemiştir.sağlık personelin reklamı ile kendini taşıdı artık sağlık personeli başta herkes vay vay ne yapmışız adam şükretmekten başka bildiği yok diyorlar.ben onunla yıllarca çalıştım hep arkadaşlara yanlış yapıyorsunuz dedim.bakın yakınındakileri nasıl harcıyor seni sen eden...... gibi insanlardı unuttun değilmi.bide bunun yanında ilçelilerini harcayan vekiller varki bunlarında allah sonunu gösterir inşaallah.hiç o koltuktan inmeyeceklerini sanıyorlar..sıtkı bey en azından pazarcık vekli ne güzel demi.

SIRADAKİ HABER

banner63