Vekillerden arta kalanlar köpeklere gidiyor!..

Vekillerden arta kalanlar köpeklere gidiyor!..

TBMM, israfın önüne geçmek için güzel bir projeye imza attı. Her gün 8 bin kişinin yemek yediği Meclis’te tencereden artanlar kimsesizlere, tabaklarda kalanlar ise hayvan barınaklarına gönderiliyor.


Her gün 8 bin kişinin yemek yediği Meclis’te yemek israfının önüne geçmek için bir proje başlatıldı. Tencerede artanlar 500 kimsesizi, tabaklarda kalanlar ise 4 bin köpeği doyurmaya başladı.


Meclis’te bulunan masalara “kürdanlarınızı tabaklara atmayın” uyarısı konuldu. Tencereden artan yemekler kimsesizler ve sokakta kalan vatandaşların yanı sıra hasta yakınlarının kaldığı pansiyonlara da servis yapılmaya başlandı. TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, tabakta kalan artan yemeklerin ise Gölbaşı’nda bulunan Meliha Yılmaz Vakfı Köpek Barınağı’na gönderildiğini, tabak artığı yemeklerden 4 bin köpeğin yararlandığını söyledi. Neziroğlu, Meclis'te israfı sıfıra indireceklerini ifade etti.


Meclis’in sosyal sorumluluk projeleri bununla da sınırlı kalmadı. Engelliler için kapak toplayan Meclis personeli, binlerce engellinin de umudu oldu. İHA

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2012, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63