Yazıcıoğlu'ndan seçmen kütükleri tepkisi!

Yazıcıoğlu'ndan seçmen kütükleri tepkisi!

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, TÜİK ve YSK sayımları sonucunda ortaya çıkan 6 milyon fazla seçmen konusunda hükümeti eleştirerek, "Dağda askerle çatışırken ölen teröristler de listelerde görünüyor. Böyle bir şey olamaz. Seçimlere dikkatsiz, basit ve karmaşık bir hazırlık yapan hükümetin diğer bütün işleri de böyle yaptığı anlaşılıyor. Hükümet seçim listelerini hazırlamada bile aciz olduğunu göstermiştir" dedi.

BBP İstişare Toplantısı, "Yerel İktidar Zamanıdır" sloganı altında, Tes-İş Sendikası Genel Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya başta BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu olmak üzere, MKYK, MDK, YİK üyeleri, il-ilçe başkanları ve belediye başkan adayları ile çok sayıda partili katıldı.

Yazıcıoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada, TÜİK ve YSK sayımları sonucunda ortaya çıkan 6 milyon fazla seçmen konusunda hükümeti eleştirdi. Yazıcıoğlu, "Bu mümkün mü? Elbette değil. Mümkünse önceki seçimlerde de bir yanlışlık var demektir. Dağda askerle çatışırken ölen teröristler de listelerde görünüyor. Böyle bir şey olamaz. Seçimlere dikkatsiz, basit ve karmaşık bir hazırlık yapan hükümetin diğer bütün işleri de böyle yaptığı anlaşılıyor. Hükümet seçim listelerini hazırlamada bile aciz olduğunu göstermiştir" dedi.

Yerel seçimlerde partisinin bütün bölgelerde kendi adı ve amblemi ile seçimlere katılacağını söyleyen Yazıcıoğlu, CHP'nin "çarşaf'", MHP ve AKP'nin ise "Alevi" açılımlarına yönelik değerlendirmelerde bulundu. Yazıcıoğlu, "Kapalı taraflarını açıyorlar. Kimi Kürt açılımı, kimi çarşaf açılımı, kimi Alevi açılımı, kimi de başı açık açılımı yapıyor. Bizim açılıma ihtiyacımız yok. BBP, kuruluşundan bu yana başı açık-başı kapalı, Kürt-Türkmen, Alevi-Sünni ayırımı yapmadı ki açılım yapsın. BBP sadece teröre ve teröriste kapalı olmuş, bunun dışında herkese, bütün vatandaşlarımıza hep açık olmuştur" diye konuştu.

BBP'NİN KAHRAMANMARAŞ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI BELLİ OLDU

İstişare Toplantısı'nda konuşmaların yanı sıra, BBP'nin kesinleşen 7 il belediye başkan adaylarının isimleri de açıklandı. Adaylar şöyle: Cevdet Tellioğlu (İstanbul), Bülent Sağlam (Balıkesir), Bekir Kılıç (Kahramanmaraş), Abdi Emin Aydoğdu (Karaman), Ali Bozkurt (Uşak), Tahir Kahveci (Bursa) ve Ali Tekiner (Niğde) (ANKA)

(BBP) Büyük Birlik Partisi Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Bekir Kılıç, Belediye anlayışının yıllardır süre gelen ve klasik bir belediyecilik olduğunu artık sosyal belediyeciliği ön plana çıkarmak gerektiğini belirtti...

Kahramanmaraş’ta yıllardır süre gelen klasik belediyecilik anlayışı artık geride kalmalı ve bunun yerine sosyal belediyecilik anlayışını ön plana çıkarmalıyız diyen BBP Kahramanmaraş Belediye Başkan Aday Kılıç, Sosyal belediyecilik şu anda belki tüm adayların gündeminde ama her adayın sosyal belediyeciliğe bakış açısının faklı olduğunu ve kendi bakış açısının iş, aş, ekmek, sağlık, insanca yaşam, eğitim, çevre gibi faktörler olduğunu ifade etti.

Kılıç konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Belediye Başkanları belediyeleri birer ticarethane gibi bir tüccar zihniyetiyle yürüten üyelerinden arındırıp sosyal belediyeciliği kavrayabilecek halka doğru hizmeti götürebilecek ekipler kurmalıdır. Belediye bir ticarethane değil, hizmet üreten, halka hizmet götüren, kentte yaşayan halkın sağlığından, selametinden, huzurundan kısaca her şeyinden sorumlu olan kamusal kurumlardır. Kahramanmaraş örneği inşallah bizim yönettiğimiz bir belediyecilik anlayışıyla Türkiye’nin örnek şehri olmalı ve birileri gibi fakir fukara edebiyatıyla, dilenci kültürüyle kandırmak ve kendine bağlamak yerine, herkese hizmeti eşit götürme noktasında üst düzey bir belediyecilik örneği olmalıdır.”

Toplumun tüm yoksul ve ezilen kesimleri başta olduğunu belirten BBP Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı Bekir Kılıç sözlerine şu şekilde sürdürdü; “Emeğiyle geçinenlerin, işsizlerimizin, köylü kökenli halkımızın, esnafımızın, tüccarımızın kadınlarımızın, çocuklarımızın, gençlerimizin, engellilerimizin, sorun… İhtiyaç ve taleplerine öncelik veren, kentin sosyal yaşamının düzenlenmesinde insanı merkeze koyan, katılımcı, demokratik, emeğe ve sosyal adalete saygılı olmayı kılavuz edinen, barış içinde, dostça, kardeşçe birlikte yaşamayı, dayanışma ve sevgiyi öncelikleri olarak gören, hizmetlerde eşitliği ilke edinen, her düşünce ve eyleminde, halkın çıkarlarını titizlikle gözeten bir anlayışla; Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan Adayı olarak Kahramanmaraş Belediyesine talip olduğumuzu buradan ifade etmek istiyorum.”

Halkımızın iş ve aş sorununu çözmek, eşitlikçi, adil, demokratik ve özgür bir toplum oluşturma yolunda ilerlemek, yerel ve ulusal düzeyde, kazanımları büyüterek geliştirmek ve kalıcılaştırmak; Halkımızın büyük çoğunluğunun çıkarlarını ve taleplerini savunan ilericilerin, demokratların, aydınların, tüm sosyal düşünen halkımızın birliğini gerektiğini son olarak ifade eden Kılıç; Bütün bunların gerçekleşmesi için büyük bir özveri ve gayretle çalışacağımı buradan tüm halkımıza belirtmek istiyorum”dedi. (Kaynak: Yorum) (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2008, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63