Yeni parti kurucu il başkanlığı için Kahramanmaraş’tan o ismi çağırdılar

Başında eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül veya eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bulunacağı öne sürülen ayrıca, AK Partili eski Genel Başkan Yardımcıları ve Grup Başkan Vekillerinin de bulunduğu, 31 Mart sonrası tam olarak halkın karşısına çıkacağı iddia edilen Yeni Partinin Kurucu il Başkanlığı için Kahramanmaraş’ta bir isme teklif götürüldüğü, teklifin ise o isim tarafından ret edildiği öne sürüldü.

Yeni parti kurucu il başkanlığı için  Kahramanmaraş’tan o ismi çağırdılar

internet üzerinden duyurusu yapılan ve logosu dört yapraklı yonca olarak belirlenen yeni partinin kurulacağı iddiası gündeme bomba gibi düşmüştü. Uzun bir süredir takındıkları tavır nedeniyle partinin başına geçeceği öne sürülen eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu cephesinden ise herhangi bir açıklama gelmezken partinin kurucu il başkanlığı için illerde nabız yoklanmasına başlandı. Kahramanmaraş’ta bazı iş adamlarının arandığı yine Belediye Meclis Üyesi olarak yazılmayan bazı siyasilerin aranarak kurucu il başkanlığı teklif edildi öne sürülen iddialar arasında.
TÜRKİYE GENELİ BİR ÇALIŞMA YAPILMIŞ
Yine kulislerde gezen iddialara göre, iş adamları ve eski siyasiler aradığını ve “Parti kuruyoruz, bizle birlikte olmak ister misiniz?” diye sorulduğu belirtiliyor.
KAHRAMANMARAŞ’TAN RET CEVABI
Kahramanmaraş’ta Yeni Parti Kurucu İl Başkanlığı için aranılan ismin uzun bir telefon konuşması yaptığı ve siyasi olarak bir oluşumun içinde olmayacağını, kendilerine de başarılar dediği öne sürüldü.
Haber: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 11:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
yeni kullanıcı
yeni kullanıcı - 2 yıl Önce

çok güzel haber. İsabetli yapanın eline sağlık

SIRADAKİ HABER

banner63