Yerel seçime aylar kala Kahramanmaraş'ın son hali...

31 Mart 2019 yerel seçimlerine aylar kala Kahramanmaraş sokaklarında sessiz sedasız bekleyiş sürüyor. Anons arabalarının kaldırılması ve seçimin dijital hale gelmesi ise seçimin sessiz sedasız geçmesindeki en büyük örnekler arasında gösteriliyor.

Yerel seçime aylar kala Kahramanmaraş'ın son hali...

Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemeni geçmesinin ardından ilk yerel seçim 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşiyor.  2018 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 758 bin 718 kişi milletvekiliği için oy kullanırken seçime katılma oranı yüzde 89.78 olarak kayıtlara geçti. 31 Mart yerel seçimlerinde ise bu rakamın artması bekleniyor.

PARTİLER ADAYLARINI TANITTI

 Öte yandan seçimin öne çıkan partilerinden olan ve yurt dışı oyları ile çıkardığı bir vekili CHP’ye kaptıran İYİ Parti ise 27 Ocak’ta aday tanıtım toplantısı gerçekleştiriyor. AK Parti ve MHP’nin Cumhur ittifakı adayları büyük bir coşku ile tanıtırken CHP Büyükşehir adayı dışında 3 ilçede aday çıkardı. Millet ittifakı ve Cumhur ittifakı şekilnde seçim çalışmaları sürerken, sokak sesizliğini koruyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
gökhan
gökhan - 6 ay Önce

Sessizlik seçimden değil esnafın sanayicinin işçinin memurun işi bozuk ama televizyonlarda güllük gülistanlık uçuyoruz hani nerede şu caddenin haline bak ama durmak yok yola devam haydi kahramanmaraş 100/70 değil 100 /100 yapmalısın oy oranını sana daha kötü hizmet gelsin daha kötü günler gelsin !

SIRADAKİ HABER