'Zimmet, kalpazanlık resmi evrakta sahtecilik..'

'Zimmet, kalpazanlık resmi evrakta sahtecilik..'
Kılıçdaroğlu'dan çok sert sözler...Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın 'bu fezlekeden kahraman çıkmaz' sözlerine çok sert çıktı: 'Benimle ilgili de Başbakanla ilgili de fezleke varmış. Onun fezlekelerini söyleyeyim: zimmet, kalpazanlık resmi evrakta sahtecilik, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak.'

 

Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu'nda düzenlenen Ak Parti'den CHP'ye katılım töreninde konuşan Kılıçdaroğlu, konuşmasında şu mesajları verdi: Başbakan "bu fezlekeden kahraman çıkmaz" demiş. Doğru söylemiş. Çünkü bu fezlekeden çıksa çıksa demokrasi adına yüz kızartıcı bir tablo çıkar. Kim dedi kahraman çıkar diye. Senin adamların düşünce özgürlüğünü sınırlandırıyor ama ne yaparlarsa yapsınlar bizi susturamazlar.

 

27 NİSAN MUHTIRASI'NDAN KAHRAMAN ÇIKAR MI?

 

Sayın Başbakan bunların uzmanıdır. Mağduriyet pazarlamasını ondan iyi kimse bilmez. Başbakan'a samimi olarak bir soru sormak istiyorum. 27 Nisan e-muhtırasından kahraman çıkar mı çıkmaz mı. Çık bunu milletin önünde söyle bakalım. Bunu cevabını benden iyi biliyorsunuz.

 

KANKA OLDUN

 

Muhtırayı veren kişiyle oturdun 135 dakika Dolmabahçe'de konuşma yaptın. Ve dedin ki bu görüşme benimle mezara gider. Ne görüştünüz siz. E muhtırayı yedin sonra sen demedin mi ben muhtıralara karşıyım. Sonra gittin Dolmabahçe'de kanka oldun.

 

DEĞİŞİM DİYE PANTOLON ÇIKARTTIN

 

Sen fezleke düzenledin diye ben seninle kanka mı olacağım. Sen bu memleketin sırlarını pazarlık masasında mı görüşüyorsun. Değişim talebiyle yola çıkanlardan 10 yıl içinde bu kadar hızlı bir dönüşüm başka hiçbir iktidara nasip olmamıştır. Değişim diye ceket çıkarttın, atlet çıkarttın, pantolon çıkarttın.

 

Sen yasaklı olduğun dönemde bu parlamento senin yasaklarını kaldırdı. CHP halkın iradesine saygı duyduğu için sana destek verdi. Ama sen oturduğun koltuktan millete sabah akşam yasak dayatıyorsun. CHP hakkında fezleke hazırlıyorsun. Bu demektir ki sen benim kurduğum mahkemeyi eleştiremezsin. Eleştireceğim sayın başbakan...

 

BAŞBAKANIN FEZLEKESİ KALPAZANLIKTAN

 

Şiir okudu diye 34 ay hapse mahkum oldu, böyle bir fezleke karşısında Recep Tayyip Erdoğan'ı demokrasinin yanında görmek isterdim.

 

Ama öyle bir tepki verdi ki Türkiye'de demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçti, o söz. "Olması gereken oldu" dedi. Bu "oh oldu" demektir. Demokrasi kültürüne bakın siz. Benim de hiçbir CHP milletvekilinin de dokunulmazlığa ihtiyacı yok. O senin ihtiyacındır. Benimle ilgili de Başbakanla ilgili de fezleke varmış. Onun fezlekelerini söyleyeyim: zimmet, kalpazanlık resmi evrakta sahtecilik, cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak.

 

ADİ SUÇA KARŞI FİKİR ÖZGÜRLÜĞÜ

 

Sen bu adi suçlarla fikir özgürlüğünü nasıl aynı kefeye koyarsın. Bizde çok şükür zimmet yok, otobüs biletlerinde kalpazanlık yok. biz hukuk ve adaleti savunuyoruz. 4 ay hapiste kaldı. Ben isterdim ki bilgelik duyguları gelişsin görüyorum ki intikam duyguları gelişmiş.

 

Bugün geldiğimiz noktada zulmü alkışlayan kişi Recep Tayyip Erdoğan'dır. Dünün mazlumuydum bugünün zalimi oldun. Başbakan Mehmet Akif Ersoy'un şiirlerini ve ahlakını içselleştirebilseydi durum çok daha farklı olurdu.


 "BU TALEBİ PARTİ İÇİ MUHALEFET OLARAK GÖRMÜYORUM"


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinde olağanüstü tüzük kurultayı girişimine ilişkin, “Tüzük kurultayını toplayacağız. Hukuk neyi öngörüyorsa onu yapacağız hiç kimse meraklanmasın” dedi.


Kılıçdaroğlu, Ahmet Taner Kışlalı Spor Salonu’nda düzenlenen AKP’den CHP’ye katılım töreninin ardından gazetecilerin, olağanüstü tüzük kurultayına ilişkin sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, bir gazetecinin kurultay yapmak isteyen CHP'lilerin yeterli imza sayısına ulaştıklarını belirterek, “İmzalar elinize ulaştığı an izleyeceğiniz yol nedir?” şeklindeki sorusu üzerine, “Çok basit. Gereğini yapacağız, tüzük kurultayını toplayacağız. Ne telaşlanacak bir şey var, ne de başka bir şey. Hukuk neyi öngörüyorsa onu yapacağız hiç kimse meraklanmasın” dedi. Tüzük kurultayı için imza toplayanları, “parti içi muhalif” olarak görmediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, “Eğer tüzükte partililerimizin böyle bir hakkı varsa o hakkın kullanılması doğaldır” diye konuştu. 


Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2012, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63