Adem'e özel diyet uygulanıyor

Adem'e özel diyet uygulanıyor

Kahramanmaraş’ın merkeze bağlı Elmalar köyünde yaşayan ve doğuşundan itibaren kilo alan ve 20 yaşında 235 kiloya ulaşan Adem Karabörk isimli genç, yeniden sağlık kontrolünden geçti.

İl Sağlık Müdürü Dr. Reha Hüdayioğlu ve Devlet Hastanesi’nin Endokrinoloji Bölümü Uzmanı Dr.Okan Akiner ve Diyetisyen Tuğba Üstel, Elmalar Köyü’ne giderek incelemelerde bulundu. 20 yaşındaki hastaya bir diyet programı önerildiği ancak bir kaç gün sonra, buna tam uyulmadığını belirten Bölüm Uzmanı Akiner, “Adem’i tedavi edeceksek önce diyet programına en başta uyulması gerekir” dedi.

Güçlükle yürüyebilen Adam sağlık ekibine zorlukla ‘Hoş Geldiniz’ derken, baba Yaşar Karabörk, “Çok fakir bir aileyiz 10 çocuğum var. 3’ü erkek, 3 kız olmak üzere 6 çoğumda obezite hastalığı var. Ama Adem’in ki kadar değil. Devlet Babadan bunların bakımı ve ailemize maaş bağlanmasını istiyorum. Yoksa bu acı çekilir gibi değil. Hanımla gece gündüz uyku uyumuyoruz” şeklinde derdini dile getirdi.

İl Sağlık müdürü Dr. Reha Hüdayioğlu, zor bir hastalıkla karşı karşıya bulunduklarını belirterek, gerek tedavileri gerek ailenin isteklerinin yerine getirilmesi konusunda eylemden gelen çabayı göstereceğim” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, ikinci muayeneden sonra, 235 kiloluk Adem’e yeni bir diyet programı verileceği, gelişmelere göre de tedavisinin sürdürüleceği belirtildi. (Ajans 46 -www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2008, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66