Artık Diyaliz merkezi için Şehir Merkezine gelmeyecekler!

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde, Dr. Kemal Beyazıt Devlet Hastanesi bünyesinde açılan diyaliz merkezinde hasta kabulüne başlandı.

Artık Diyaliz merkezi için Şehir Merkezine gelmeyecekler!

Başhekimi Opr. Dr. Ahmet Bora Gül, devlet hastanesinin 5 Mayıs 2018 tarihinde hizmete açılmasıyla birlikte B statüsünden C statüsüne kavuştuğunu belirterek, hastanede yoğun bakım, ameliyathane ve son olarak diyaliz merkezinin hizmet vermeye başladığını söyledi. 

AW615369_01.jpg
Diyaliz merkezinde 3 seansta hastaların kabul edildiğini kaydeden Gül, "25 Mayıs 2018 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü destekleriyle toplamda 110 yataklı bir ‘C’ rolüne sahip yeni hastanemize taşındık. Bu bağlamda C hastane rolü, ilçemizin ihtiyacını karşılayan bir hastane olarak göre yapacak. Bu kapsamda diyaliz servisimizi ve 6 yataklı erişkin yoğun bakım merkezini açtık. Daha önce yapmış olduğumuz çalışmalarda bölgemizde çok fazla kronik böbrek yetmezliği hastalarının Kahramanmaraş kent merkezine gittiğini tespit ettik. Artık hastalarımız kent merkezine değil de hastanemize gelip tedavi oluyorlar. Yoğun talep üzerine akşam seansı olarak tedavi kabulüne başladık” dedi. 
İlçede yeni faaliyete giren hastanede tedaviye gelen diyaliz hastası Kemal Solmaz ise, “Önceleri Kahramanmaraş’a gidiyordum şimdi burası faaliyete girdi ve çok rahatladım. Servis sıkıntısı vardı. Artık buraya gelip tedavimi oluyorum” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66