Aşıklar Yıldırım’da atıştı!

Aşıklar Yıldırım’da atıştı!

Yıldırım Belediyesi, Orta Asya Türk cumhuriyetlerden 16 aşığı bir araya getirdi. Yıldırım Belediyesi’nin düzenlediği “Aşıklar Yıldırım’da Atışıyor” programı ilgi gördü.


Barış Manço Kültür Merkezi’nde yapılan geceye Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uygur Doğu Türkistan’dan gelen Aşık Temel Turabi, Aşık Ahmet Poyrazoğlu, Aşık Mürsel Sinan, Aşık Mustafa Aydın, Aşık Rahim Sağlam, Aşık Ebubekir Zamani, Aşık Gulura, Kasym Kulova, Aşık Halil Aksoy, Aşık Sudabe Memedova, Aşık Meirzhan Zhumamuratov, Aşık Parhat Bazakov, Aşık Aşikar, Aşık Eyyubi, Aşık Taner Öztürkoğlu, Aşık Zafer Kazancı ve Aşık Yılmazer katıldı.
Geleneksel atışmaların yanı sıra dünya genelinde son dönemlerde yaşanan güncel olayları da hicveden aşıklar büyük alkış aldı.
Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, “Yıldırım’ı her alanda sosyal ve yaşanabilir şehir yapmak için çalışıyoruz.
Bu çalışmalarımızla geleneklerimizi, değerlerimizi ve medeniyetimizi yeniden inşa ederek sosyal dönüşümü adım adım gerçekleştiriyoruz” dedi.
İlerleyen süreç içerisinde zengin programlar ile kültür-sanat faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırmaya devam edeceklerini anlatan Edebali, “Kimliğimizi, kültürümüzü ve değerlerimizi hatırlatacak kültür sanat etkinliklerimizle Yıldırım’a ve Yıldırımlılara katkı koymaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2015, 14:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63