Atık Kağıt Fabrikasında Yangın

Atık Kağıt Fabrikasında Yangın

Kahramanmaraş’ta bir atık kağıt fabrikasının deposunda yangın çıktı.


Alınan bilgiye göre, Kahramanmaraş-Gaziantep karayolu üzerinde bir kağıt fabrikasının deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı.


Alevler, tonlarca kağıdın bulunduğu depoda hızla büyüdü. Yangına 10 kepçe ve yaklaşık 15 itfaiye ekibiyle müdahale ediliyor.


Yangına Helikopterle Müdahale Ediliyor


Kahramanmaraş’ta atık kağıt fabrikasında meydana gelen ve halen söndürülemeyen yangına Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait yangın söndürme helikopteri de müdahale ediyor.


Kağıtların içerisinde bulunan cam parçalarının aşırı sıcaklar nedeniyle ısınması sonucu çıktığı iddia edilen yangın 4 saat geçmesine rağmen söndürülemedi. İtfaiye araçlarının yanı sıra Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinin de destek verdiği yangına çok sayıda iş makinası da müdahale ediyor.


Yangını söndürme çalışmaları aralıksız devam ederken, polis ekipleri de çevrede güvenlik önlemi aldı. Yoğun duman nedeniyle Gaziantep karayolunda trafik polisleri kontrollü geçiş sağlarken, yangının bölgede bulunan diğer fabrikalara sıçramaması için itfaiye ekipleri de yoğun çaba harcıyor.


Fabrikada çalışan bir işçi ise yangının aşırı sıcaklardan kaynaklandığını ifade etti.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2015, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63