Atıksu Arıtma Tesisi Halkın Katılımı Toplantısı yapıldı

Atıksu Arıtma Tesisi Halkın Katılımı Toplantısı yapıldı

Kahramanmaraş Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisi halkın katılımı toplantısı, Çevre ve Orman Müdürü Hüseyin Çanak'ın başkanlığında Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde dün yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Müdür Hüseyin Çanak yaptı. Çanak konuşmasında; "2872 sayılı Çevre Yasası ve buna bağlı çevre etki değerlendirme ve planlaması yönetmeliği çerçevesinde bu arıtma tesisiyle ilgili bu gün halkın katılım toplantısını yapacağız. Bu toplantının amacı yapılacak tesisle ilgili sizleri bilgilendirmek" dedi.

Daha sonra söz alan Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da; "Hepinizin bildiği gibi ilimizin atık su arıtma tesisi konusu, 10 yıllardır konuşulan ve bir türlü de hayata geçmeyen bir konuydu. Bu tesis şimdiye biterdi ama Kahramanmaraş Belediyesi de 30 yıl boyunca bir firmaya ödeyemeyeceği kadar borçlanırdı. Biz göreve gelince baktık ki bu projenin astarı yüzünden pahalı. Eğer engel olmasaydık Kahramanmaraşlı bugün belki de suyun tonunu 10 TL’ye içecekti. Bizde görüşmeler yaparak bu projenin yüzde 90’ını hibe şeklinde hallettik" diye konuştu.

Toplantının daha sonraki bölümünde yapılması planlanan tesis hakkında teknik ve açıklayıcı bilgiler sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2010, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63