Bizimkiler kebap yellemeye devam etsin!

Bizimkiler kebap yellemeye devam etsin!

Gaziantep 'Sağlık Turizmi' Merkezine Dönüşüyor....Sağlık Bakanlığınca 'bölge sağlık cazibe merkezi' olarak belirlenen 16 il arasında bulunan Gaziantep, sağlık turizmi merkezine dönüşüyor.

Özel sağlık sektörünün hızla geliştiği, kamunun büyük yatırımlar gerçekleştirdiği Gaziantep'e, çevre iller Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman ve Şanlıurfa'nın yanı sıra özellikle Suriye'den hasta geliyor.

İl Sağlık Müdür Vekili Dr. Serdar Tolay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gelişen ve büyüyen Gaziantep'te sağlık yatırımlarının da hızla arttığını, sağlık hizmetlerinin çeşitlendiğini söyledi.

Çok büyük yatırımlar gerçekleştirildiğini ifade eden Tolay, 'Gaziantep, bölge sağlık cazibe merkezi olarak belirlenen 16 ilden biri. Bu kapsamda, 300 dönüm alanda sağlık kampüsü kurulacak. Arsa ve ihale konusunu bakanlık yapacak. Şu anda bakanlığımız arsa konusunda çözüm aşamasına gelmek üzere. Bağlarbaşı bölgesinde 300 dönüm yerimiz hazır fakat bakan bey TRT'nin olduğu yeri istediği için onunla ilgili girişimleri sürdürüyor' dedi.

Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında kentte yapılan çalışmaları anlatan Tolay, 2003-2009 yıllarında 39 yeni sağlık ocağı ve 19 köy sağlık evi yapıldığını, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi'nin 5'e çıkarıldığını, Kalıtsal Kan Hastalıkları Tanı Merkezi ve Gençlik Danışma Merkezi kurulduğunu, 2002 yılında 6 olan kamu hastane sayısının 10'a yükseldiğini, tüm devlet hastanelerinde otomasyona geçildiğini belirtti.

Tolay, 2002 yılında sadece 3 ilçede hastalara diyaliz hizmetine ulaşılabilirken şu anda tüm ilçelerde bu hizmetin sunulduğunu, kanser erken teşhis-tarama ve eğitim merkezi kurulduğunu, Türkiye'nin en büyük yanık ve yara tedavi merkezinin faaliyete başladığını ifade etti.

- 'ÖZEL HASTANELER YURT DIŞINDAN HASTA GETİRECEK'-

Hekim ve yardımcı sağlık personeli sayısının önemli ölçüde arttığını belirten Serdar Tolay, il genelinde 2002 yılında 2 bin 90 olan hastane yatak sayısının geçen yıl 3 bin 436'ya, yoğun bakım yatak sayısının 95'ten 396'ya, sağlık personeli sayısının 3 bin 331'den 9 bin 521'e çıktığını bildirdi.

Kamunun yanı sıra özel büyük sağlık yatırımları olduğuna işaret eden Tolay, '400 yataklı bölge eğitim ve araştırma hastanesi, 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı göğüs hastalıkları hastanesi, 200 yataklı akıl ve ruh sağlığı hastalıkları hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve İslahiye ilçesinde 100 yataklı devlet hastanesi' yatırımlarının da planlananlar arasında yer aldığını kaydetti.

Tolay, şunları söyledi:

'Gaziantep'te sağlık turizmi oluşmaya başladı. 2004 yılında bizim çocuk hastanesi ile Suriye'nin Halep Çocuk Hastanesi arasında kardeş hastane protokolü var. O çerçevede çalışmalar devam ederken vizenin kaldırılmasıyla Suriye'den buraya daha çok hasta geliyor. Şu anda özellikle Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesini ve Onkoloji Hastanesini tercih ediyorlar. Bölge sağlık cazibe merkezi olduğumuzu düşünürsek, sağlık turizminde Gaziantep olarak daha fazla yer alacağız. Özellikle ilimizde büyük yatırımları oluşturan özel hastanelerin bu konuda çalışmaları var. Bunlar sigorta şirketleriyle anlaşarak yurt dışından yabancı veya Türk vatandaşlarımızı ilimize tedavi için getirecek.' (Ajanslar)


BU HABER İÇİN MİNİ YORUM:

ILICA VE İÇMELERE SAHİP KAHRAMANMARAŞ İSE BEKLEMEYE DEVAM ETSİN. BİZİMKİLER HELE BİR BAĞ EVİNDE KEBAP YELLEME İŞİNİ BİTİRSİNLERDE SIRA GELİR BELKİ......BEKLEYİN KARDEŞİM NE ACELEMİZ VAR Kİ....NASIL OLSA UMUT FAKİRİN, KEBAP İSE BİZİMKİLERİN DEĞİL Mİ....Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2010, 08:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatma kara
fatma kara - 11 yıl Önce

Bizim malüm müdür bu haberin üstüne basın toplantısı yapar ve aşagıdaki işleri yaptını anlatır.hayali olarak dahi malüm müdürün bunları düşünmesi mümkün degil.baksın hizmete ders alsın.Personelle kavga döğüşle kinle nefretle senin benim adamım takibi ile memlekete hizmet getiremezsin.Zaten ayak altına düşmüş bir idare ve müdürlük var. Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında kentte yapılan çalışmaları anlatan Tolay, 2003-2009 yıllarında 39 yeni sağlık ocağı ve 19 köy sağlık evi yapıldığını, Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Merkezi'nin 5'e çıkarıldığını, Kalıtsal Kan Hastalıkları Tanı Merkezi ve Gençlik Danışma Merkezi kurulduğunu, 2002 yılında 6 olan kamu hastane sayısının 10'a yükseldiğini Serdar Tolay, il genelinde 2002 yılında 2 bin 90 olan hastane yatak sayısının geçen yıl 3 bin 436'ya, yoğun bakım yatak sayısının 95'ten 396'ya, sağlık personeli sayısının 3 bin 331'den 9 bin 521'e çıktığını bildirdi. Kamunun yanı sıra özel büyük sağlık yatırımları olduğuna işaret eden Tolay, '400 yataklı bölge eğitim ve araştırma hastanesi, 150 yataklı fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yataklı göğüs hastalıkları hastanesi, 200 yataklı akıl ve ruh sağlığı hastalıkları hastanesi, 100 yataklı yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi ve İslahiye ilçesinde 100 yataklı devlet hastanesi' yatırımlarının da planlananlar arasında yer aldığını kaydetti.Kahramanmaraş bu kadar hizmeti ömrü boyunca alması mümkünmü.

ibrahim erkanat
ibrahim erkanat - 11 yıl Önce

yazıyı okuyunca vay babam vay dedim.İktidar partisinin gücü ve hizmet aşkıyla yanan idareciler hizmet eri siyasiler dedim.Sonra bağrı yanık memleketimi düşündüm;Ana muhalefet partisinden 6 vekil yavru muhalefet partisinden 2 m.vekil.İl ve ilçe başkanı var ile yok arasında vekillik senaryoları kurmaktan işlerine koşmaktan akıllarına gelmeyen hizmetler ve iktidar partisinden olduğunu unutmuş kabuğunu kıramamış il-ilçe başkanları mangal sevdasında koşmaktan mest olmuşlar.Malüm müdür dedikleri zat geçmişteki hesaplarından hizmet aklına düşmemiş,hangi personelle hır güç yaparım kimi nereye sürerim ben müdürüm düşüncesinden sıyrılamış kurumda fareler aslanı boğar olmuşbu boş işler yüzünden gazetelr günlerce bu olumsuzlukları ve olşanı biteni yazmış.Birtürlü malüm müdür kendine gelememiş.Gecen ay yaptığı basın toplantısındaki kendine mal ettmeye çalıştığı hizmetlerle bu yazıda yazılan hizmetleri ALLAH için kıyaslayın.Hizmet eri aranıyor.Antep den ihraç edelim.

nalan altınörs
nalan altınörs - 11 yıl Önce

sayın erkanat.. bizim ilimizin neyi eksik.. ya da il müdürümüzün. müdürümüz 2010 yılı için ne güzel faaliyetler sıraladı. tamam 2009 yılı içinde yapacaktı bunu ama ilk başta kurumda kendisinden olmayanları temizlemek için uğraştı. nitekim de başarılı oldu. müdürümüz inşallah yapacak. bu sezon da olmazsa önünde çok uzun bir zaman var.

coskun cesur
coskun cesur - 11 yıl Önce

Bizim şehrin vekilleri şehri teslim almaya çalışlıyor..AMA CİN ŞİŞEDEN ÇIKACAK...

SIRADAKİ HABER

banner66