Çığ düşen Püren Tüneli yeniden ulaşıma açıldı...

Çığ düşen Püren Tüneli yeniden ulaşıma açıldı...

Kahramanmaraş-Göksun karayolu Püren Tüneli'ne çığ düşmesi sonucu bir süre ulaşıma kapandı.


Göksun ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda güçlükler yaşanıyor. Göksun-Kahramanmaraş karayolunun Püren Tüneli'ne çığ düşmesi sonucu yol bir süre ulaşıma kapandı. Karayolları ekiplerinin yoğun kar yağışı ve fırtına altında bir saatlik çalışması sonucu yol ulaşıma tekrar açıldı.


Değirmendere rampasından başlayarak tünele kadar olan yolda birçok kamyon ve tır yolda kaldı. Mahsur kalan bir otobüs karayollarına ait çekiciyle kurtarıldı.


Karayolları ekipleri yolda kar temizleme çalışmasını sürdürürken, Bölge Trafik Amirliği ekipleri trafiğin kontrollü olarak akışını sağlıyor. Ekipler Göksun çıkışında araçları durdurarak zincir takmaları konusunda uyarıp zinciri olmayan araçlarla kamyon ve tırların yola devam etmesine izin vermiyor.


Diğer yandan İlçe Özel Müdürü İhsan Açoğlu, 30 köy yolunun ulaşıma kapandığını bildirdi.


Açoğlu, ayrıca Sisne köyünde trafo bakımı yapan AKEDAŞ görevlilerinin mahsur kaldığını ve ekibin kurtarılması için Özel İdare görevlilerinin çalışma başlattığını belirtti.


BEŞİNCİ KEZ ÇIĞ DÜŞTÜ


Bin 630 metrerakımda bulunan Püren Geçidi'ne yoğun kar yağışı nedeniyle 5'inci kez çığ düştü.


Çığ nedeniyle tünelin her iki tarafı da ulaşıma kapanırken onlarca araç mahsur kaldı. Yoğun kar yağışı ve tipi altında ulaşımın güçlükle sağlandığı Püren Geçidi'nde karayolları ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çabası sonrası yol kontrollü olarak ulaşıma açıldı. Adıyaman'dan İstanbul'a giden bir yolcu otobüsü kara saplanınca içindeki 40 yolcuyla mahsur kaldı. Karayolları ve trafik ekipleri ile yolcular kara saplanan otobüsü kurtarmak için yoğun çaba harcadılar, ancak başarılı olamadılar. Otobüs kamyon yardımıyla da kurtarılamayınca daha büyük bir araç çağırılıp kurtarıldı.


Göksun ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve liseler 08 Şubat Çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edildi. 


 


 


 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2012, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63