Çıtırık: Zincirler kırılsın, kafesler boşalsın!

Çıtırık: Zincirler kırılsın, kafesler boşalsın!

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nesrin Çıtırık, hayvanları insanların eğlencesi olmaması gerektiğini söyledi.


Çıtırık, Kahramanmaraş Valiliği'nde dün düzenlediği basın toplantısında, Türkiye genelinde başlattıkları çalışmalarla insanları hayvan hakları konusunda bilgilendirdiklerini ifade etti.


 Adıyaman ve Kahramanmaraş'ın hayvan hakları konusunda bölgede aşama kaydetmemiş iki şehir olduğunu kaydeden Çıtırık, kamuoyu desteğini sağlayarak buradaki mekanizmaları harekete geçirmek istediklerini vurguladı.


Kahramanmaraş'ta hayvanların eziyet ve işkence görmediği bir ortamı oluşturmak istediklerini dile getiren Çıtırık, ''Hayvanların insanların eğlencesi olmaması gerekiyor. Kahramanmaraş'ın gelişen sanayisinin ticaretine paralel olarak hayvanlarında iyi bir yaşam hakkına kavuşmasını istiyoruz. Ekonomide geliştiği ve büyüdüğü için kıskandığımız Kahramanmaraş'ı hayvan hakları konusunda da kıskanmak istiyoruz'' dedi.


Çıtırık, Kahramanmaraş'taki özel hayvanat bahçesinde ''kısırlaştırma'' yapıldığını öne sürerek, konuyu Türkiye gündemine taşımayı düşündüklerini dile getirdi.


 KAMPANYA: KAHRAMANMARAŞ HAYVANAT HAPİSHANESİ BOŞALSIN, ZİNCİRLER KIRILSIN, KAFESLER BOŞALSIN


 Özel hayvanat bahçesini ''özel hayvanat hapishanesi'' olarak nitelendiren Çıtırık, ''Hayvanların özel bir hapishanede tutulduğunu ulusal ve uluslararası dev firmalara anlatacağız. 5 yıldır Kahramanmaraş'ı takip ediyoruz. Konuyla ilgili çok fazla bir gelişme olmamış. Kahramanmaraşlıların yürek ve vicdanlarına güvenerek dramı gördüklerini zaman bizleri destekleyeceklerine inanıyorum. Ana kampanyamızın adı Kahramanmaraş hayvanat hapishanesi boşalsın, zincirler kırılsın, kafesler boşalsın'' diye konuştu.


HAYTAP Kahramanmaraş Şube Başkanı Zekiye Duyar da hayvan hakları konusunda toplumu duyarlı olmaya davet etti.


 

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2012, 08:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63