DİKKAT: Hava sıcaklıları artacak!...

DİKKAT: Hava sıcaklıları artacak!...

Yağışlı hava, Pazar günü Türkiye'yi terk edecek ve hava sıcaklıkları batı bölgelerden başlayarak artacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son değerlendirmelere göre, son günlerde etkisini hissettiren yağışlı hava dün doğu bölgelerde etkili oldu. Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile sabah saatlerinde İç Anadolu'nun doğusu (Sivas, Kayseri, Niğde, Karaman) ve Doğu Akdeniz'in doğusu (Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş) yağışlı geçecek.

Sabahın ilk saatlerinde ve gece Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun Kuzeydoğusu'nun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

-HEYALAN TEHLİKESİ-

Meteroloji, Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa) lokal sel hadisesi sonucu yaşanabilecek heyelan tehlikesine karşı vatandaşlara tedbirli olmaları yönünde uyarıda bulundu.

-SICAKLIKLAR ARTACAK-

Yağışlı havanın Pazar günü, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun doğusunda etkili olduktan sonra yurdu terk edeceğinin tahmin edildiğini belirten meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının bugün doğu bölgelerde 8 ila 10 derece azalacağını, batı bölgelerde 2 ila 4 derece artacağını bildirdi. Yetkililer, sıcaklıkların Pazar günü iç ve batı bölgelerde, hafta başından itibaren ülke genelinde 3 ila 5 derece artacağını ifade ederek, yeni haftada ülke genelinde yağış beklenmediğini, hava sıcaklığının artışını sürdürmeye devam edeceğinin tahmin edildiğini kaydetti. (ANKA)
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2010, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66