DİKKAT: Kar Trakya'dan yurda giriş yaptı!..

DİKKAT: Kar Trakya'dan yurda giriş yaptı!..
Trakya'da kar yağışı başladı...Edirne’nin Lalapaşa İlçesi’ndesabahkar yağışı başladı.
 

Karayolları ekipleri, Bulgaristan’a geçişi sağlayan Hamzabeyli Sınır Kapısı yolunun ulaşımında aksama yaşanmaması için kar kürüme ve tuzlama çalışmalarına başladı.

 


Balkanlar üzerinden gelensoğukveyağışlı havanın etkisi altına giren Edirne’de, Bulgaristan sınırındaki LalapaşaileUzunköprü İlçeleri’nin yüksek kesimlerindesabahkar yağışı başladı. Kar kalınlığının 3 santimetreyi bulduğu HamzabeyliSınırKapısı yolunda karayolları ekipleri kar kürüme ve tuzlama çalışması yapıyor. Saatteki hızı 30 kilometreyi bulan rüzgar nedeniyle Hamzabeyli Köyü’ndeçoksayıda ağaç devrildi veelektrikdirekleri hasar gördü. Köye dün geceden bu yana eri elektrik verilemiyor. TrakyaElektrikDağıtım A.Ş. ekipleri köye elektrik verebilmekiçinçalışmalarını sürdürüyor.Edirne’nin Uzunköprü İlçesi’nde ise kar yağışı yüksek kesimlerdehafifşekildedevamediyor. Edirne kent merkezinde ise kar yağışı yok.

 

DEREKÖY'DE KAR KALINLIĞI 10 SANTİMETRE

 

Kırklareli’nin Demirköy İlçesi’ndesabahsaatlerinde başlayan kar yağışıgünlükyaşamı olumsuz etkiledi. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 5, Mahya Tepede ise 10 santimetreolarakölçüldü. Polisvejandarma ekipleri, zincirsiz araçların geçişine izin vermiyor. Kar kalınlığının 10 santimetreyi bulduğu Bulgaristan sınırındaki DereköySınırKapısı yolunda, karayolları ekipleri yolun ulaşıma kapanmasıiçinaralıksız kar kürüme çalışmalarını sürdürüyor.Havasıcaklığnın 2 derece olduğu Kırklareli kent merkezinde ise kar yaşğı yok.

 

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, bugün Edirne ve Kırklareli'nde kar yağışının gün boyu aralıklarla devam edeceğini bildirdi.


Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2011, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63