Dulkadiroğlu'nda Camilere Bayan Eli Değdi!

Dulkadiroğlu'nda Camilere Bayan Eli Değdi!

Kahramanmaraş Merkez İlçe Dulkadiroğlu Belediyesi, bölgesinde bulunan 120 cami ve mescidin detaylı temizliği için özel bir ekip oluşturarak çalışma başlattı. Başkan Okay, ekibin her gün 3 cami veya mescidin temizliğini detaylı bir şekilde yapacağını belirtti.


Eğitim ve ibadethane konusunda hassasiyetini her fırsatta dile getiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, göreve geldikleri ilk günden itibaren bu hassasiyetin gereğini yerine getirdiklerini anlattı. İbadethane ve eğitim alanlarının çevre düzeni konusunda gerekli çalışmaların devam ettiğini kaydeden Başkan Okay, ibadethanelerin detaylı temizliği konusunda ise özel bir ekip oluşturduklarını anlattı.
Merkezde tespit edilen 120 cami ve mescidin detaylı temizliği için bayanlardan oluşan temizlik ekibinin, kısa sürede 32 cami ve mescidi temizlediklerini anlatan Başkan Okay, gerekli hassasiyeti göstererek bu gibi çalışmaları devam ettireceklerini dile getirdi.
Başkan Okay, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
"Göreve geldiğimiz gün bir elimizin camilerimizin ve okullarımızın üzerinde olacağına dair vatandaşlarımıza söz vermiştik. Bu kapsamda birçok okulumuzun eksiğini giderdik. Camilerimizle ilgili de çevre düzeni ve temizlik konusunda ekipler oluşturarak hizmetimizi sürdürüyoruz. Camilerimizin özellikle temizliği konusunda büyük bir hassasiyet gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren camilerimizin teknik özelliklerini inceleyerek ses sistemini, ışık sistemini ve elektrik aksamını elden geçirdik. Şuanda da 3 farklı temizlik ekibimiz bölgemizdeki camilerimizi tek tek tarıyor. Şuana kadar 32 camimizin temizliğini yaptık. Bölgemizde bulunan tüm camiler tamamen temizlenene kadar bu çalışmamız devam edecek."
Temizlikleri detaylı bir şekilde yapılan cami ve mescitlerin cemaati de Başkan Okay'a bu anlamlı hizmetinden dolayı teşekkür etti. Cami ve mescitlerin detaylı temizlik konusunda çok büyük sorunlar yaşadığını dile getiren cemaat, Dulkadiroğlu Belediyesi'nin bu projesiyle sorunun ortadan kalktığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2015, 09:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63