Elbistan'a Sağlık Bina Yatırımları

Elbistan'a Sağlık Bina Yatırımları

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının inşaat alanında incelemelerde bulundu.


İncelemeler sırasında Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun’a, İlçe Sağlık Müdürü Dr. M. Murat Küçük eşlik etti. Kaymakam Akkoyun, inşaatı üstlenen firma yetkililerinden de gelinen son nokta hakkında bilgiler aldı.
Elbistan’da sağlık sektöründe idari yapıyı tek çatı altında toplayacak projeyle ilgili olarak değerlendirme yapan Kaymakam Akkoyun, inşaatın şuanda bodrum katının tamamlandığını söyledi.


Kızılcaoba Mahallesi 1 Nolu Aile Sağlığı Merkezinin bulunduğu arsa içerisinde inşaatı devam eden İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binasının yaklaşık 1 milyon 293 bin TL’lik bir yatırım olduğunu belirten Kaymakam Akkoyun,
“İlçe Toplum Sağlığı Merkezi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü hizmet binası, bodrum ve zemin katla birlikte 3 kat olarak inşa edilecek olup, bodrum katı tamamlanmıştır. Şuanda da zemin katla ilgili olarak çalışmalar yapılmaktadır. Yaklaşık bir milyon 293 bin TL’ye ihale edilen ve 2015 yılı içerisinde yapımı tamamlanacak olan olan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Toplum Sağlığı Merkezi olarak planlanan hizmet binamız bin 296 metrekare kapalı alanıyla ilçe halkına hizmet verecektir. Bina inşaatı 28 Ekim 2014 tarihinde başlamış olup 23 Eylül 2015 tarihinde hizmet vermesi planlanmaktadır. Projenin arsa alanı 9 bin 487 metrekare olup oturum alanı 432,16 metrekaredir” şeklinde konuştu.


Kaymakam Akkoyun, projenin tamamlanmasıyla birlikte ilçe halkına sunulan önemli hizmetlerden biri olarak yerini alacağını da sözlerine ekledi.


(İHA)

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63