FLAŞ: Sağlıkta yine maaş mağduriyeti!

FLAŞ: Sağlıkta yine maaş mağduriyeti!

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü yine gündeme geldi. Daha önce personel hakkında yapılan soruşturmalar ile konuşulan ardından ise bazı ilçelerdeki personele maaşlarının geç ödenmesi ile dikkat ve tepki çeken Sağlık Müdürlüğü'nde, şimdi de personel maaşlarının eksik ödenmesi ile bir yanlışlığa imza atıldığı öne sürüldü.

Konuyla ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Haksen ve Sağlık Haksen İl Temsilcisi Dr. Gökhan Gökşen bu durumun kabul edilemez olduğunu ve sağlık çalışanlarının sürekli mağdur edildiğini dile getirerek şunları kaydetti:

“Kahramanmaraş Sağlık Müdürlüğü çalışanları Şubat ayı maaşlarında maalesef bir kez daha mağdur edilmişlerdir. Maaş hesaplamalarında Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan hata nedeni ile kimi çalışanlarımız maaşlarını eksik alırken kimi çalışanlarımız ise fazla maaş almışlardır. Şu an yüzlerce çalışan mağdur edilmiş ve bu hesaplamalar nedeni ile maaş ödemeleri durdurulmuştur. Bu hatanın nasıl düzeltileceğini kimse bilmemekte olan ise maaşlarını almayıp ödeme yapamayan memurlara olmuştur. Bildiğiniz gibi daha öncede Afşin, Ekinözü, Göksun ve Pazarcık ilçelerimizde çalışan sağlık personeli 3 gün maaşlarını alamamış ve mağdur olmuşlardı. Bir daha bu hatanın olmayacağı sendikamıza iletilmişti ancak üzülerek görüyoruz ki sağlık çalışanları mağdur edilmeye devam ediliyor. Bizler Sağlık Haksen olarak Sağlık Çalışanlarının daima yanında olacağımızı ilk günde söylemiştik. Bu sözümüzün her zaman arkasında olacağımızı bu konuyu sonuna kadar takip edeceğimizi bildiriyoruz.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2009, 10:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali alili
ali alili - 13 yıl Önce

yapılan yanlışlarla bazı sağlık personellerinin kredi borcunu ödeyemediğini ve haksız yere faiz ödeyeceğini öğrendim. çok üzüldüm. tepedekiler sadece kendi cebini düşündüklerinden personel onların umurunda değil.... unutmayın ki yerel seçimde eğer kayberderseniz hiç şaşırmayın sağlı teşkilatından zor oy alırsınız. saygılarımla

Hüseyin Kaya
Hüseyin Kaya - 13 yıl Önce

Her kurumda herhangi bir kişi maddi hata yapabilir,bundan doğal bir şey yoktur ,kaldıki burada bir yolsuzluk bir usülsüzlük söz konusu değildir.Bende bu kurum mensubuyum ve 215 TL de bana fazla yatmıştır,bunu farkedip fazla olan miktari bankada bıraktım. Buradan yola çıkarak bir kişiyi bir kurumu yıpratmaya çalışmak sendikacılıkmıdır?Tüm bunlar ucuz siyaset ve reklam kokan hareketlerdir sayın Gökşen. Maaşların bazı ilçelerde geç ödenmesine gelince, burada sağlık müdürlüğü , Türk Sağlık-Sen ve memur-sen gibi sendikalarında dahil olduğu bir komisyon kurarak şeffaf bir ihale ile personele daha fazla getiri sağlayan bir promosyon anlaşması yapmıştır,ilgili bankanın bazı ilçelerde şubelerinin olmaması yüzünden ilk maaş ödemelerinde bir takım sıkıntıların çıkması bu iyi niyeti gölgelememelidir.Ülke genelinde bu tür muhalefet yapan siyasetçi ne kadar başarılı oluyorsa,bu tür muhalefet yapan sendikada o kadar başarılı olur bunu unutmayın.

bekle gör
bekle gör - 13 yıl Önce

merhabalar bu yazılanları ve etrafta konuşulanları duymayanlar ve görmeyenlerin dikkatine bu kadar kendi bildigine buyruk bir idare şekli ile personele ve halka ragmen yapılan bir yönetim zannedilen bu sistem ve yolu isleyen sağlık idaresine eleştiri yapılınca nedne bu kadar tepkili olunuyor. bu kadar başarı va hakkaniyetli bir yönetimse maraşın saglık bakanlıpındaki sıralamsına bakılmasını yada bakanlıktan sorulsun aşılamda nereden nereye gerilenmiş personel memnuniyetinde nereden nereye gerilenmiş yakında ailehekimliğine geçecek olan ilimizin bu şekilde döner politikası sonucunda sürekli etkileyecek bir adaletsiz bir ücretlendirme ve ortalamaya gidildigi görülsün.yeni plan ve proje yada gelişim ne oldu ALLAH aşkına çıkıp söylensin şahsi kin ve hınç almaktan başka ne yapıldı laf yerine örnek gösterin.bu hata ve eksiklikler ne ilk nede son olacak bu idare ile.yetkililer nerdeonada şaşıyorum üfürükten sebeblerden binlerce personel soruşturma geçirdi tespit edilmiş bu hatalardan eksiklikleden neden hesap sorulmuyor.Birde siyasetçilere lafım var 4000 saglık personeli var k.maraşta aileleriyle beraber hesaplayın. önümüzde belediye seçimi var ne demek istediğimi orda göreceksiniz belkide poyraz başkan kazanacak ama yıllardır her seçimde diğer partilere atılan fark ne olmuş görecegiz acaba bu bagnaz siyaseti izleyen sayın siyasetçiler nasıl yorumlayacak.burdaki siyasetçilerin bu yorumlarından anladıklarıyla genel merkezdeki siyasiler ne yapacak hep beraber görecez ALLAh ömür verirse.BELKİDE GEÇEN SEÇİMDE OLDUGU GİBİ SAYIN BAŞBAKAN VEKİLLERİN LİSTESİNİ YENİLER.

beyhan narlıoğlu
beyhan narlıoğlu - 13 yıl Önce

Sayın yorumcu arkadaşım.sen galiba ısmarlama yazıyorsun.Promosyonda ilk önce anlaşılan banka ile 5 tirilyon 850 milyara anlaşma yapıldı bankamatik kartları dahi basılmıştı.Çalışan başına peşin olarak 1 milyar 9oo milyon verilecekti hesablaması dahi yapılmıştı. sonra ne oldu kapalı kapılar arkasında bilmiyoruz.Aniden anlaşma yapılamadı yaklaşık 4 ay anlaşma saglanamadı.Birden tekrar ihaleye girildi.6 milyar 3 milyon 5 yıl içerisinde altı ay ara ile ödeme şartı ile anlaşıldı.beş yılda ve her yıl altı ay arayla 160 bin lira alınmasımı mantıklı ve personelin yararına yoksa bir defada 1 milyar 900 milyon peşin alınmasımı mantıklı ve personelin yararınadır.Hesabtan anlamadın ve ısmarlama yazdığın belli.Bu adam personel düşmanı bu adam husumet ve kinden başka şey bilmiyor.Daha yazayımmı en az 6-7 bin kişiyi ilgilendiren keyler ne oldu.alabildinmi.türkiyede hiç bir emeklisi ve personeli key alamayan tek il kahramanmaraş sağlık müdürlüğüdür.

ozan çelik
ozan çelik - 13 yıl Önce

sayın gökşen maraşa hizmet et. burası davos değil, sen de tayyip değilsin. mağdurları gündeme getirmek sana mı kaldı. biz de olayı biliyorduk. hafta sonu diye karışmadık. mesai başlayınca bekledik iki gün içinde de düzeldi. maaşlar 3-4 gün geç yatmış olabilir.biraz bekeleyince her şey düzeldi. 66 milyon yatmıştı. ben hatalı olduğunu anladım. parayı çekmedim. ertesi gün akşam sağlık müdüdrlüğü düzeltti. kredi borcu olanlar bir iki günlüğüne borç alsalardı. böyle sendikacılık olmaz. diğer sendikaları örnek al da öğren. mağdurluk felan edebiyatıyla hak savunma sen tayyip değilsin.

ismail atar
ismail atar - 13 yıl Önce

Sayın yazar bey,bizler sağlık çalışanı olarak bu kadar küçük görülmemiştik.Adam içerde yalnız veya u........ ile laklakı yapıyor bizlere toplantıda diye görüşme yapmıyor.Zaten il müdürlüğünde yetkili bulmak mümkün degil.Müdür 9 da yardımcıları özel işlerinde personelin hepsi yetkili baş olmayınca ne olacak.Halka hizmet anlayışı akıllarında bile yok.Banka promosyon parasını heba etti key ödemelri yapılmadı döner sermaye allaha emanet ettik 1 ayda türkiyede tek maraş yarım döner aldı 2 ayda hala alamadık bu adam nasıl oturabiliyor.Otursun seçimlerde bizlerde oturtacagımızdan eminiz.Allah kalbine göre veriyor ders almıyor.

Hüseyin Kaya
Hüseyin Kaya - 13 yıl Önce

beyhan narlıoğlu rumuzu ile yazan vatandaş,beni kendi seviyene çekmeye çalışmışsın lakin aynı üslupla sana cevap vermem.Şimdi benim yazdığım şeyler bir tesbitten ibarettir,yani senin yazdıkların gibi kulaktan dolma şehir efsanesi değil,olabilir okuduğun herşeyi anlamanı beklemiyorum zaten,nede olsa Allah herkese eşit zeka vermemiş.Bu benim gerçek adımdır,kurum personelinin bir çoğu beni tanır,3 yıldır istediğim halde ve hakkım olmasına rağmen istediğim yere tayinimi yaptıramadığımıda bilirler yaptıramayacağımıda.Ancak acı olan nedir biliyormusun?Sizler gibi sanal delikanlılar işlerini hep yürütürken bizler gibi saflar da 9 köyden kovuluruz böyle.

ali alili
ali alili - 13 yıl Önce

sayın gökhan bey yazısında mağduriyetten bahsediyor, sen usulsüzlük ve yolsuzluk diyorsun yazıyı tam okuyamadınız galiba. dua edinde size fazla para yatmış, ben eksik yatan bir doktorun borç para alarak kredi kartı borcunu kapatmaya gittiğini biliyorum. ya borç bulamayıp faiz ödemek zorunda kalanlar yokmudur sence. Sayın Dr. Gökhan bey, mağduriyeti yazmış yolsuzluk değil


SIRADAKİ HABER