Gönüllü doktorlar yıllık izinlerini Afrika'da geçirdi..

Gönüllü doktorlar yıllık izinlerini Afrika'da geçirdi..

Kahramanmaraş Sağlıklı Hayat Derneği (SAHADER), Kimse Yok mu Derneği ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA)'nın işbirliğiyle Uganda'da yapılan sağlık taramalarına 4 doktor ile destek verdi.


Güneydoğu Uluslararası Sağlık Federasyonu (GUSAF)'na bağlı olarak faaliyet gösteren Sahader üyesi 4 doktor, yıllık izinleri Afrika'da geçirdi.


Uganda'da yapılan bu tür sağlık organizasyonlarının kendileri için harika duygular sunduğunu söyleyen gönüllü doktorlar, kendilerinden önce giden gönüllü Türk hekimlerinin oralarda çok güzel ortamlar hazırladıklarını ve halkın gönlünde taht kurduklarını söyledi.


Sahader Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Özcan Öztürk, "Federasyon yetkililerimiz tarafından Uganda'da yapılan sağlık faaliyetlerinde, büyük bir fedakarlık örneği göstererek, yıllık izinlerinde, Afrika'daki insanlara şifa dağıtmak için gidip gelen Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Alihan Hatipoğlu'na, Elbistan Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Fatih Kılaç'a, Dr. Ferruh Kılıç'a ve aile hekimi Dr. Halil Daşdemir'e can-ı gönülden teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2012, 20:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63