HAK-SEN'den kan bağışı kampanyası

HAK-SEN'den kan bağışı kampanyası

Kamu çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAK-SEN) ve Kızılay işbirliği ile başlatılan Gazze için Kan Bağışı kampanyası kapsamında Özel İdare iş merkezi yanındaki Kızılay Kan alım kabini önünde buluşan sendika üyeleri kan bağışında bulundular.

Kan bağışı kampanyasından önce kısa bir teşekkür konuşması yapan HAK-SEN ve Sağlık HAK-SEN il Temsilcisi olan Dr. Gökhan Gökşen kampanyanın sendikaları tarafından tüm Türkiye’de aynı anda başlatıldığını dile getirerek şunları kaydetti:

“Dünyada her şeyin yapayını bulma ihtimaliniz var ancak kanın yapayını asla bulamazsınız, dolayısıyla kimileri tarafından küçümsenerek bakılan kan bağışı aslında organ bağışlamak kadar önemli, ancak ülkemiz hala bunun önemini kavrayamamış durumda oysa kan sürekli kendini yenileyebilen bir madde, en az üç ayda bir kan vermek insan vücudunu zinde tutar işte bizim topluma bunu anlatmamız lazım ve sendika olarak bunu anlatmaya çalışıyoruz, çalışacağız. Bu kampanyamıza destek veren üyelerimize ve Kahramanmaraş’ın kadirşinas insanlarına teşekkür ediyoruz”

HAK-SEN’in destek çağrısına duyarsız kalmayan Kahramanmaraşlılar ise bu tür kampanyaların daha sık ve eğitici bir şekilde yapılmasının toplumu da bilinçlendirdiğini, Kızılay’la birlikte yapılmasının da ayrıca güven verdiğini dile getirerek; “Aynı zamanda doktor olan Gökhan Gökşen’in ağzından bunları duyup, ardından da kan vermesi bizlere ne kadar doğru iş yaptığımızı gösterdi, şahsına ve sendikalarına teşekkür ediyoruz” dediler. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2009, 15:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner67