İl Sağlık Müdürlüğü’nde yangın eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü’nde yangın eğitimi

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü personeline, Belediye Eğitmenleri tarafından yangın eğitimi verildi.


25 Şubat 2014 tarihinde K.Maraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Eğitmenleri tarafından İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda yangın önleme ve olası yangın durumlarında müdahale konularında eğitim verildi.


Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Araştırma Bilgi Sistemleri ve Sağlığın Geliştirilmesi Şubesi tarafından “Sağlıkta Eğitim Günleri” etkinlikleri kapsamında düzenlenen eğitim toplantısına Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Dr.M.İlker Çitil, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri ve Sağlık Müdürlüğü Personelleri katıldı.


İtfaiye Müdürlüğü Eğitmenleri tarafından verilen eğitimlerde; yangının yapısı, yangın sınıfları, yangın söndürme maddeleri, yangın çıkış sebepleri, olası lpg, doğalgaz kaçaklarında ve yangınlarında doğru hareket tarzı, yangına hızlı ve etkili ilk müdahale, kurumlarda ve binalarda yangın güvenlik önlemleri, haberleşme, dumanlı ve alevli ortamlarda tahliye, yangın yerindeki tehlikeler, yangın önlemleri gibi konularda katılımcılara hayat kurtarabilecek pratik bilgiler aktarıldı. Yangın söndürme cihazlarının kullanımı uygulamalı olarak gösterildi.


Söz konusu eğitimlerin; yangın ve diğer tehlikeli durumlarda personellerimiz için hem bilgilendirme hem de farkındalık oluşturması noktasında son derece önemli olduğuna dikkat çeken Dr. M. İlker Çitil, insanı yangının değil uygun müdahale uygulamalarının bilinmemesi ve panik durumlarının öldürdüğünü belirtti.


Eğitimde; yangına ilk 2 dakika içinde olay mahallindeki kişilerce yapılacak hızlı ve etkin müdahalenin yangını büyümeden söndüreceği, böylece can ve mal kaybının önleneceği ifade edildi. Personelin ilgiyle izlediği eğitim, soru-cevap şeklinde sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2014, 09:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63