Kahramanmaraşlı gençler binlerce lösemili çocuk için harekete geçti!

Türkiye genelinde başlatılan Öykü Arin için Kök Hücre ve Kan Bağışı etkinliği Bir Nefes Bir Ses Derneği tarafından Kahramanmaraş’ta başladı.

Kahramanmaraşlı gençler binlerce lösemili çocuk için harekete geçti!

Kahramanmaraş’ın en başarılı derneklerinden olan Bir Nefes Bir Ses derneği onlarca üyesi ile kan verme etkinliğine devam ediyor.

MUHTEŞEM BİR KALABALIK! 

Kahramanmaraş’ta daha önce bu tür etkinlikler için, görülmeyen kalabalık Bir Nefes Bir Ses derneği tarafından sağlandı. 

Yoldan geçen vatandaşları bilgilendirip , kan bağışı yapmalarını sağlayan Bir Nefes Bir Ses Derneği, gün boyunca KIZILAY arabasının yanında etkinliklerini devam ettireceklerini bildirdi.
Bir Nefes Bir Ses Derneği Başkan Vekili Menekşe Büyükpınarbaşılı Haber46’ya yaptığı açıklamada: Türkiye genelinde başlatılmış olan Öykü Arin için Kök Hücre ve Kan Bağışı etkinliğini bizde Kahramanmaraş’ta başlatmış bulunuyoruz. Öykü Arin için şuanda hala uygun donör bulunamadı. Eşleştirmeler çok çok zor oluyor zaten, belki de Kahramanmaraş’tan çıkacak donör, zaten yaklaşık olarak 4500 tane lösemili çocuğumuz var bunlar için eşleşmeler çok zor oluyor. Aslında çok çok donöre ve bağışçıya ihtiyacımız var. O yüzden Kök Hücre ve Kan Bağışı etkinliğine bizde destek vermek istedik. Etkinlik boyunca bizleri yalnız bırakmayan tüm ekip arkadaşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum ‘dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66