Kahramanmaraş'ta bu yatırımdan 3 bin kişi yararlandı

Hükümetin sağlık alanını tek bir çatı altına toplaması ile Kahramanmaraş Sağlık Müdürü olan Ali Nuri Öksüz, Kahramanmaraş’a yeni bir yatırım daha kazandırdı.

Kahramanmaraş'ta bu yatırımdan 3 bin kişi yararlandı

Sıra dağları aşıp sağlık arama devrinin bitmesinin ardından Kahramanmaraş’ta birbirinden yeni hizmetler tek tek vatandaşın hizmetine giriyor. Ali Nuri Öksuz’ün girişimleri ile Türkiye’de 11 ilde bulanan Diyabetik Ayak ve Kronik Yara Bakım Ünitesi Kahramanmaraş’ta hizmet vermeye başladı. Böylelikle ağır şeker hastalarının ayak bakımları Kahramanmaraş’ta yapılmaya başlanacak.

Kendi sosyal medyası üzerinden bir açıklama yapan Kahramanmaraş Sağlık Müdürü Ali Nur Öksüz: “ 2017 Yılı içerisinde Necip Fazıl Şehir Hastanesinde Başhekim olarak görev yaptığım süre zarfında Bakanlığımızın destekleriyle hizmete açılışı bizlere nasip olan Türkiye genelinde 11 ilde ve 22 sağlık tesisinde mevcut Diyabetik Ayak ve Kronik Yara Bakım Ünitesinden bir tanesi de Kahramanmaraş'ta Necip Fazıl Şehir Hastanemiz bünyesinde bulunmakta olup Kahramanmaraş’ta ve bölge halkına sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir” dedi.

TEK KİŞİLİK ODALAR

Öksüz konuşmasında şunlarada yer verdi: “Tek kişilik odaların bulunduğu Diyabetik Ayak ve Kronik Yara Bakım Ünitemizde 13 yatak kapasitesiyle özellikle Diyabet (Şeker) hastalığı sonucu oluşan yaralar ve diğer tüm kronik yaraların takip ve tedavisi konusunda uzman sertifikalı hekimlerimiz ve sağlık personellerimiz ile başarıyla yürütülmektedir.

3 BİN KİŞİ YARARLANDI

Açıldığı günden buyana ayaktan ve yatarak yaklaşık 3 bin hastaya şifa kaynağı olan Diyabetik Ayak ve Kronik Yara Bakım Ünitemiz sayesinde bu tarz rahatsızlığı olan hemşehrilerimizin başka illere sevkinin önüne geçilerek aynı zamanda çevre illerden de hasta kabulü yaparak Kahramanmaraş'ı bölgede sağlık alanında referans bir il haline getirmiş bulunmaktayız.

Necip Fazıl Şehir Hastanemiz bünyesinde Diyabetik Ayak ve Kronik Yara Bakım Ünitesinin hizmete açılmasında emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyor, tedavi görmekte olan hastalarımıza şifalar diliyorum”

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63