Kalp hastası ambulans helikopter ile sevk edildi

Kalp hastası ambulans helikopter ile sevk edildi

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kalp rahatsızlığı şikayetiyle hastaneye başvuran hasta için ambulans helikopter devreye girdi.


51 yaşındaki İsmet Şınık, göğsünün sol bölgesinde aniden ağrı hissedince, kendi otomobiliyle Elbistan Devlet Hastanesi’ne gitmek istedi. Hastaneye yakın bir bölgede ağrısı artan Şınık, aracını kullanamaz duruma geldi. Araçtan inip yaya olarak acil servise ulaşan Şınık, hemen müşahede altına alındı. Burada Şınık’a aort anevrizması hastalığı teşhisi kondu. Şınık’ın doktor kontrolünde ve acil olarak başka bir hastaneye sevk edilmesi kararlaştırıldı. Şınık’ın karayolu yerine daha hızlı ve doktor kontrolü imkanı sağlayan ambulans helikopterle sevkine karar verildi. Malatya’dan kalkan ambulans helikopter, Yatılı Bölge Okulu’nun bahçesine indi. Ambulansla getirilen hasta İsmet Şınık, Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne götürülmek üzere helikoptere alındı. Helikopter ambulans, yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuğun ardından Kahramanmaraş’a ulaştı.
Diğer yandan eşinin ambulans helikopterle sevk edilişini yaşlı gözlerle izleyen eşi Sevim Şınık ise, bu imkanı tanıyan herkese teşekkür etti. Şınık, "Aniden rahatsızlandı. Göğsünde aniden şiddetli bir ağrı ve bir çarpıntı oldu. Arabayla hastaneye doğru yola çıkıyor. Hastaneye ulaşmadan arabayı bir yere park etmek zorunda kalıyor. Yürüyerek hastaneye geliyor. Şimdi Kahramanmaraş’a ambulans helikopterle sevk ediliyor. Bu büyük bir hizmet. Emeği geçenler herkesten Allah razı olsun” diye konuştu.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67