Kalp naklinden 4 ay sonra öldü!..

Kalp naklinden 4 ay sonra öldü!..

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi’nde yaşayan ve henüz 3 aylıkken kalp yetmezliği teşhisi konan ve 4 ay öncede kalp nakli yapılan 3 yaşındaki Abdussamet Çürük, Pazar günü hayatını kaybetti.

Abdurrahman-Nurhayat Çürük çiftinin ilk ve tek çocukları olan 3 yaşındaki Abdussamet Çürük için henüz 3 aylıkken dudaklarının morarması şikayetiyle götürüldüğü hastanede doktorlar tarafından kalbin büyümesine bağlı olarak kalp yetmezliği teşhisi konmuştu.

5 ay Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde tedavi gören küçük Abdussamet’in beklediği kalp nakli haberi, geçtiğimiz Mart Ayı’nda Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nden geldi. Adıyaman’ın Gölbaşı İlçesi’nde ikiz kardeşiyle oyun oynarken pencereden düşerek ağır yaralanan ve kaldırıldığı Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi’nde beyin ölümü gerçekleşen 4 yaşındaki Yusuf Çiğdem’in kalbi, Ankara Hacettepe Üniversitesi’nde yapılan başarılı bir operasyonla Abdusasamet Çürük’e nakledildi.

Kalp nakliyle eski sağlığına kavuşan ve gülücükleriyle etrafa neşen saçan küçük Abdussamet, Pazar günü beklenmedik bir şekilde evinde aniden rahatsızlandı ve hayatını kaybetti.

Oğlu Abdusaamet Çürük için uygun kalp bulunduğu haberinin gelmesiyle Kahramanmaraş Valiliği tarafından kendileri için özel kiralanan helikopterle Ankara’ya gittiklerini belirten baba Abdurrahman Çürük; “Hastanede başarılı bir operasyonla kalp nakli yapıldı ve nakilden sonra Abdussamet eski sağlığına kavuşmuştu. Fakat Pazar günü birden bire rahatsızlanarak aniden öldü. Acımız çok büyük” dedi.

3 yaşında hayatını kaybeden Abdussamet Çürük, Pazartesi günü gözyaşları arasında Elbistan’a bağlı Karaelbistan Kasabası’nda defnedildi.

Hasan GÖÇER / ELBİSTAN (Kahramanmaraş) , (DHA)

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2010, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63