KASKİ'deki tıkanıklığı hibe vidanjör açacak!

KASKİ'deki tıkanıklığı hibe vidanjör açacak!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi KASKİ Genel Müdürlüğüne, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından bir adet vidanjör hibe edildi.


Başkanlığını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ve Genel Sekreterliğini hemşehrimiz Hayrettin Güngör’ün yaptığı Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye’nin birçok Belediyesine araç ve gereç gibi konularda hibe yardımında bulunuyor.
KASKİ'nin hizmet alanının tüm ilçeleri kapsamasından dolayı tıkanıkların açılmasında kullanılan vidanjöre çok fazla ihtiyaç  duyulmaktaydı. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından hibe edilen vidanjör bu eksikliği bir miktar giderecek.


KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş’ın Büyükşehir olması ile birlikte Kahramanmaraş’ın bütün içme suyu ve kanalizasyon şebekelerine yönelik çalışmalar yaptıklarını belirtti.


Altunok, kanalizasyon ve içme suyu şebeke inşaatlarının birçok farklı noktada devam ettiğini, kanalizasyon şebekesinin bulunmadığı yerlerde vatandaşların talepleri doğrultusunda fosseptik çukurlarının KASKİ Genel Müdürlüğüne bağlı ekiplerce vidanjörler vasıtasıyla temizlendiğini belirtti.


KASKİ Genel Müdürü Mustafa Altunok, vidanjörün KASKİ Genel Müdürlüğüne hibe edilmesinde emeği geçen başta Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Topbaş ile Kahramanmaraş Büykşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri hemşehrimiz Hayrettin Güngör’e teşekkür ederek söz konusu vidanjörün vatandaş odaklı hizmetlerine katkı sağlayacağını dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63