KTO'dan birlik ve beraberlik çağrısı!..

KTO'dan birlik ve beraberlik çağrısı!..

Kahramanmaraş Tabipler Odası (KTO) Elbistan Temsilciliği tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Tabipler Odası Kahramanmaraş Şubesi Genel Sekreteri Dr. Gökhan Gökşen, meslektaşlarına birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Tabipler Odası Elbistan Temsilciliği tarafından Kervansaray Restoran’da bir toplantı düzenlendi. Doktorların sorunları, tam gün yasası ve aile hekimliği gibi konuların görüşüldüğü kahvaltılı toplantıda, hekimlerin birlik ve beraberlik içerisinde olmaları istendi.

Tabip Odası Elbistan Temsilcisi Dr. Kemal Halitoğlu’nun ev sahipliğini yaptığı toplantıya; Elbistan Sağlık Grup Başkanı Dr. Refa Soydan, Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Murat Gönen, Afşin Sağlık Grup Başkanı Dr. Ahmet Yener ile Elbistan ve Afşin’de görev yapan doktorlar katıldı.

Tabip Odası Elbistan Temsilcisi Dr. Kemal Halitoğlu, yaptığı açış konuşmasında, doktorların bazı sorunlar yaşadıklarını ifade ederek, “Aile hekimliği, tam gün yasası ve zorunlu meslek sigortası konularında fikir alışverişi yapmak ve bu konularda birlikte hareket etmek için bu kahvaltıyı düzenledik. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra mikrofona gelen Tabipler Odası Kahramanmaraş Şubesi Genel Sekreteri Dr. Gökhan Gökşen, şöyle konuştu:

“Tam gün yasası ile ilgili gelişmeleri hepiniz yakından takip ediyorsunuzdur. Aile hekimliği süreci Kahramanmaraş için Aralık ayında başlayacak. Yine son anda yeni sürprizlerle karşılaşma ihtimalimiz var. Biz hekimler olarak bu mesleğin içerisinde bireysel olarak bir şeyler üretmeye çalıştık ve ben şahsım olarak bunda da başarılı olduğumuzu söyleyemeyeceğim. Çünkü yapılan değişikliklere pek fazla müdahil olamadık. Tabip Odaları dışında bizim bir arada olabileceğimiz başka bir yer yok. Çünkü Tabip Odaları bizim mesleğimizin, mesleki örgütlenmemizin temelini oluşturmakta. Burada şahsi fikirlerimizin önüne geçip gerçekten, biz bu mesleğimizi devam ettirirken önümüzdeki yıllarda karşılaşacağımız sorunlara çözüm üretmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu çözümleri bizden başkası da düşünmeyecek. Hekimlerin gelecekle ilgili kaygıları hiç kimsenin umurunda da değil. Çünkü bu işi yaşayan, sıkıntıları çeken bizleriz. Hepimiz yıllardır süren zorlu bir eğitim sürecinden sonra, herkesin başarılı olarak gördüğü insanlarız ama yaşadığınız süreçte mutsuzluklarımız ve bu mutsuzlukların en temelinde de gelecekle ilgili belirsizliğin yattığını düşünüyorsunuz. Zaten yapılan araştırmalarda bunu gösteriyor. Tek isteğimiz hekimler olarak samimiyetle meslek örgütümüzü, kendi haklarımızı, düşüncelerimizi söyleyebileceğimiz bir platform haline getirelim. Elbistan Temsilcimiz Sayın Dr. Kemal Halitoğlu sizlerin arasında ve sizlerin görüşlerini, düşüncelerini bizlere iletecek kişidir.”

Elbistan Sağlık Grup Başkanı Dr. Refa Soydan ise, Türkiye’nin sağlık yönünden çalkantı halinde olduğunu belirterek şunları kaydetti: “Bizim aile hekimliğine geçmemizi isteyen Dünya Sağlık Teşkilatı, 2011 yılında Türkiye’nin bütün illeriyle birlikte aile hekimliğine geçmesini istiyor ve geçmediği takdirde de Dünya Bankası bugüne vermiş olduğu paraları alacağını beyan etmiş. Bu yüzden 2011 yılında Türkiye çapında bütün illerimiz aile hekimliğine geçecek. Tabi bu aile hekimliğinin özellikleri bizim hastane ve sağlık ocakları gibi değil, değişik bir özellik göstermektedir. Bakmakla yükümlü olduğumuz nüfusun her türlü sağlık ve sosyal hizmetini yürütmek mecburiyetindeyiz. Bunu iyi yaptığımız takdirde hem bu aile hekimliği konusunda başarılı olacağız, hem de halka iyi bir hizmet vermiş olacağız. İnşallah hayırlı olur.” (ELBİSTAN)

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2010, 07:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63