KTO Yönetimi ilk basın toplantısını yaptı

KTO Yönetimi ilk basın toplantısını yaptı

Türk Tabipleri Birliği Kahramanmaraş Tabip Odası’nın (KTO) 2 yılda bir yapılan ve 10-11 Nisan cumartesi-Pazar günü gerçekleştirilen kongresinde seçimi kazanan Uzm. Dr. İrfan Karatutlu ve ekibi ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.

Kahramanmaraş Tabip Odası’nın lokalinde 21 Nisan Çarşamba günü saat 10.00’da yapılan ilk basın toplantısına; Başkan İrfan Karatutlu ile yönetim kurulu üyelerinden Gökhan Gökşen, Cumali Kocabay, Ali Ünsal, Lütfi Tiyekli ve Demirhan Öksüz, Büyük Kongre delegeleri İsmail Kahraman ve Ali Bekereci, Onur Kurulu üyesi Fikret Ezberci ve İlyas Kabalcı hazır bulundu.

Kentte görev yapan yerel ve ulusal basın mensuplarının takip ettiği basın toplantısında ilk olarak genel kurula büyük ilgi gösteren doktorlara teşekkür eden Karatutlu; “Amacımız; şehirde etkin bir meslek kuruluşu ve sivil toplum örgütü olmaktır” dedi.

Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) sürecinde meslek örgütlerinin her türlü değerinin artacağını bildiklerine dikkat çeken Karatutlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bize verilen 2 yıllık hekimleri temsil etme görevini en objektif, en adaletli, kanunlar ve kurallar çerçevesinde yürütme gayreti içinde olacağız. Bu süreçte sosyal, bilimsel, hukuki ve idari tecrübelerimizi üyelerimizin de katkılarıyla birleştirerek odamızın etkinliği konusunda daha iyi sonuçlar almaya çalışacağız. Sağlık sorunlarının çözümünde hekimlerin yol göstericiliğine hep ihtiyaç vardır. Hekimlerin gerek kendi problemlerinin, gerekse halkın sağlık sorunlarının çözümünde birbirlerinden ayrışarak ve uzak durarak sonuca varma gayretlerinin başarılı olması düşünülemez. Hekimlerin yöneldiği bu bireyselleşme döneminden bir an önce kurtulmalıdır.”

‘SAĞLIK BİR EKİP İŞİDİR’

“Uzun vadede hekimlerin tek meslek örgütü olan Tabip odalarının etkinliğinin artırılmasından kazançlı çıkan hekimler olacaktır. Sağlıkta yıllardır oluşan kronik problemlerin çözümsüzlüğünü hekimlere bağlayarak, onları hedef göstererek ve hekimlere karşı örseleyici tavırlar içinde olmak yerine hekimlerin, sağlık problemlerinin çözümünde temel unsur olduğunu kabul ederek etkin bir diyalog içerisinde bulunmak, çözümü kolaylaştırıcı bir davranış olacaktır. Hekimlerin çalışma şeklini klasik devlet memurluğu kalıplarıyla düzenlemeye çalışmak sağlıkta sayısal verilerde düzelme sağlasa da uzun vadede sağlık hizmetlerindeki kalite artışında bir gelişme sağlamayacaktır. Sağlık bir ekip işidir. Bu süreci tüm sağlık çalışanlarının azami gayretleriyle ile başarırken, onların görevleri dışında da birbirleri ile olan iletişimlerini artırmaya çalışacağız. Bir meslek örgütü olarak yasaların düzenlediği ölçüde öncelikle sağlıkla ilgili tüm meslek ve sivil toplum örgütleri ile periyodik beraberlikler sağlama en önemli hedeflerimizden birisidir. Tüm bunların ön şartı öncelikle hekimleri bir araya getirmek ve bunun sıklığını artırmaktır.

‘YENİ BİR EKİP VE YENİ BİR ANLAYIŞLA HİZMET EDECEĞİZ’

“Kahramanmaraş'taki sağlık problemlerinin çözümünde yeni bir ekip ve yeni bir anlayışla hizmet edeceğiz. Bize gösterilen ilgi, alaka ve desteğe teşekkür ediyoruz. Ekibimize güvenenleri asla mahcup etmeyeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Bizden önceki dönemde görev yapan arkadaşlara hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bayrağı daha ileriye taşıyabilmek için elimizden gelen çabayı ortaya koyacağız.”

İŞTE KTO’NUN YENİ YÖNETİM, DENETLEME, ONUR KURULU ÜYELERİ İLE BÜYÜK KONGRE DELEGELERİ:

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ:


1- İrfan Karatutlu
2- Gökhan Gökşen
3- Cevdet Yavuz
4- Cumali Kocabay
5- Demirhan Öksüz
6- Ali Ünsal
7- Ahmet Metin Başkan (Diğer listenin başkan adayı olduğu için istifa etti.)

BÜYÜK KONGRE DELEGESİ ASİL ÜYELERİ:

1- Akif Emlik
2- Mehmet Ali Düzkale
3- Hasan Ceyhan
4- Mustafa Gül
5- Bülent Kızıldağ
6- İsmail Kahraman
7- Ali Bekereci

DENETLEME KURUL ASİL ÜYELERİ:

1- Mehmet Yüzbaşı
2- İbrahim Doboğlu
3- Mehmet Abid Başarıcı

ONUR KURULU ASİL ÜYELERİ:

1- Fikret Ezberci
2- Rafet Arslanoğlu
3- Sezai Şahin
4- Mehmet Fatih Karaaslan
5- Abdullah Tekinşen

Kanal 46 olarak Tabipler Odası'nın yeni yönetimini kutluyor, kazanan kim olursa olsun asıl kazanan sağlık camiası ile Kahramanmaraş olsun diyoruz. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2010, 10:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66