Menzelet Mesire Alanı’nın bir bölümü açıldı!

Menzelet Mesire Alanı’nın bir bölümü açıldı!

Büyükşehir Belediyesi, Menzelet Mesire Alanı’nın bir bölümünü vatandaşların hizmetine açtı.


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı arifesinde, şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp, huzurlu bir ortamda tabiatla iç içe vakit geçirmek ve aileleriyle bir arada piknik yapmak isteyen vatandaşlar için Menzelet Mesire Alanı’nın bir bölümünü tamamlayarak vatandaşların hizmetine açtı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Menzelet Mesire Alanı’nı Kurban Bayramı öncesi vatandaşların hizmetine açmanın sevincini yaşadıklarını söyledi.


Başkan Erkoç, “Şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp, huzurlu bir ortamda tabiatla iç içe vakit geçirmek ve aileleriyle bir arada piknik yapmak isteyen vatandaşlar için yoğun çalışmalar neticesinde Menzelet Mesire Alanı’nı bir bölümünü hizmete açtık. Özellikle şehir hayatının stresinden kaçmak isteyenlerin nefes alabilmeleri için Kurban Bayramı arifesinde tamamlanan Menzelet Mesire Alanı, havası, doğal güzellikleri ve muhteşem göl manzarasıyla vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebilecekleri bir mekân oldu” dedi.


Başkan Erkoç, ayrıca vatandaşların Kurban Bayramı’nda Büyükşehre ait park ve mesire alanlarını kullanmaları için gerekli tedbirlerin alındığını belirtti.


MENZELET’E ÜCRETSİZ OTOBÜS


Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi yapımına kısa süre önce başladığı ve bayram öncesi halkın hizmetine sunduğu Menzelet Mesire Alanı için şimdi de ücretsiz otobüs seferi başlatıyor.


Menzelet Barajı kıyısında toplam 130 bin metrekare alan üzerine kurulan Menzelet Mesire Alanı’nı halkın hizmetine sunan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, halkın Kurban Bayramı’nda piknik yapabilmesi maksadıyla, otobüs seferleri başlatıyor.


Kurban Bayramı’nın 2.,3. ve 4. Günü halkı Menzelet Mesire Alanına taşıyacak otobüsler ücretsiz olarak hizmet verecek.


Kurban Bayramı’nın 2. Gününden başlamak üzere merkez otobüs durağından sabah saat 09.00’da hareket edecek.


Merkez otobüs durağından saat 09.00’da hareket edecek olan otobüs saat 09.05’te Ulucamii, 09.10’da Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi- Binevler istikametinden Menzelet Mesire Alanına gidecek.


Otobüslerin doluluk oranına göre ek servisler her 5 dakikada bir hareket edecek. Ancak otobüsün dolu olmaması durumunda dolması beklenecek. Otobüsler Merkez otobüs durağından kalkacak, Ulucamii-Şekerdere-Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi -Binevler istikametinden Menzelet Mesire Alanı’na gidecek ve halkı ücretsiz götürecek.


Menzelet Mesire Alanı’nda ise ilk dönüş akşam saat 17.00’de başlayacak.

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2015, 07:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63