Merhum Cevdet Yıkan için mevlit okutuldu…

Merhum Cevdet Yıkan için mevlit okutuldu…

Kahramanmaraş’ın tanınmış esnaflarından ve 13 yıl önce, 13 Aralık 1998 tarihinde hayata gözlerini yuman 4’ü erkek olmak üzere 5 evlat sahibi, 1939 doğumlu, gazeteci Lütfi Yıkan ile Abidin, Zülfikar Uğur ve Cem Yıkan’ın babası, maliye personeli Halil Yenipınar’ın kayınbabası merhum Cevdet Yıkan’ın ruhuna ithaf etmek üzere mevlit okutuldu.


13 Aralık 2011 Salı günü, yatsı namazı sonrası Tekerek yolu üzerindeki Hacı Hüseyin Kara Camiinde okutulan mevlit için, gazeteci Lütfi Yıkan, “Babamızın vefat ettiği ilk seneden bu yana her yıl mevlit okutturuyoruz. Bu bir gelenek haline geldi.  Tüm katılımcılara ve cami cemaatine teşekkür ediyorum” dedi.


Yatsı namazı sonrası, Yıkan ailesi yanında, çok sayıda bürokrat ve basın mensubu ile vatandaşların katıldığı mevlitte geleneksel hale gelen gülsuyu ve çörek dağıtıldı.


Mevlitte, davudi sesli mevlithanların Kur’anı Kerim ve Mevlid-i Şerif’i okumaları, camiyi dolduranları huşu içinde dinlemeye sevketti, Kahramanmaraş Müftüsü Muhammned  Gevri de mevlithanların safında durdu, o da güzel sesiyle mevlithanlara eşlik etti.


Mevlit törenine başta Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Kahramanmaraş İl Emniyet  Müdürü Mustafa Aydın, Emniyet Müdür Yardımcısı Nafi Şahin, Defterdar Osman Koçaş, Milli  Eğitim Müdürü Tahsin Nas, Tarım İl Müdürü Mehmet Gündoğdu, Müftü Muhammed Gevher, Valilik Özel Kalem Müdürü Murat Devrek, Sağlık – Sen Başkanı Mutlu Kaya,  Emniyet Terör Müdürü Ferhat Göktepe, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürü Muhterem Çakır, Güvenlik Şube Müdürü Yaşar Şentürk, Trafik Müdürü Hakan Bıyık, Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Mehmet Gülpak, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Sağlık Müdür Yardımcısı Dr.Gökhan Gökşen, Yenişehir Devlet Hastanesi Şube Müdürü Mustafa  Gürdal, gazetecilerden; Doğan Haber Ajansı Kahramanmaraş Temsilcisi Mustafa Nuri Şirin, Yorum Gazetesi Sahibi Yılmaz Akçakale,  Anadolu Ajansı muhabiri İsmail Hakkı Demir, Cihan Haber Ajansı muhabiri Selçuk Kılınç ve Kimlik gazetesi sahibi Mehmet Fiskeci yanında, Yıkan ailesinin yakınları, arkadaşları ve cami cemaati katıldı. (Kimlik / www.kanal46.com)


 


 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2011, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner63