Oğlunu yanında işe aldıran bürokratı açıklıyoruz!

Oğlunu yanında işe aldıran bürokratı açıklıyoruz!

Kahramanmaraş kamuoyunun çok yakından tanıdığı bir isim olan bir kamu kurumu yetkilisinin, hizmet alımı yaptığı şirkette işe aldırdığı ve yetkilisi olduğu kurumda çalıştırarak oda dahi tahsis ettiği öz oğluna asgari ücretin nerede ise 4 katına varan maaş verdirdiği ortaya çıktı.

115 ila 118 kişinin çalıştırıldığı hizmet alımı ihalesinde diğer işçiler asgari ücrete talim ederken, her ne hikmetse kurum yetkilisinin oğlunun bir aylık kazanç rakamı ise: 1.995.40 ila 2.022.40 TL…..

İŞTE BİLGİ-İŞLEM UZMANI OLARAK ÇALIŞTIRILAN OĞLUNA BALLI MAAŞ VERDİREN BÜROKRATI AÇIKLIYORUZ:

AK PARTİ'NİN İKTİDARA GELDİĞİ 2002 YILINDAN BU YANA KAHRAMANMARAŞ DEVLET HASTANESİ BAŞHEKİMİ OLARAK GÖREV YAPAN DAHİLİYE UZMANI DR. NURETTİN ARIKAN...

VATANİ GÖREVİ NEDENİ İLE 2009 YILININ ARALIK AYI BAŞINDA İŞTEN AYRILAN SAYIN BEŞHEKİMİN OĞLU KONUSU VE ALANINDA ÇOK UZMAN BİR İSİM OLABİLİR, BU ÜCRETTEN DAHA FAZLASINI HAK EDEBİLİR VE BU İŞLEM DE KANUN VE MEVZUATLARA SON DERECE UYGUN OLABİLİR AMA KAMU VİCDANINDA HİÇ TE ETİK OLARAK KABUL EDİLEMEZ.

KAHRAMANMARAŞ GÜNDEMİNİ DERİNDEN SARSACAK ŞOK OLAYIN DETAYLI HABERİ DAHA SONRA....
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2010, 11:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa geçinir
mustafa geçinir - 10 yıl Önce

Konuyu bir çok kişi biliyor tek bilmeyen sanırım vekiller dir.Çünkü bu memlekette hiç bir şeyi duymayan görmeyen bir tek onlar var.Hoş bilselerde bir şey olacağı yokya işte.Benim asıl kafama takılan bu memlekette Devletin Valisi var,ne bilim iktidarın İl başkanı var.Onlar niye kılını kıpratmıyor onu anlayamıyorum.Kıpratıyorlarsada bir açıklama yapılsada öğrensek bizde.

mustafa kalaycı
mustafa kalaycı - 10 yıl Önce

Verdirir kardeşim sizene.İsterse mesai saatlerinde başka işlerde yapar,5-6 fabrikayı bağlar işyeri hekimliği bile yapar sizene kardeşim.Sanırım bu memlekette kanun ve yönetmeliklerin sadece gariban memurdan başkasına hükmetmediğini henüz anlamamışınız.Burası kahramanmaraş Bu Ülkede yok böyle başka bir şehir.

Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 10 yıl Önce

Sayın başhekimin yaptığı kanunen mevzuata uygun olabilir ama kamu vicdanında hiçte etik olmaz beyler....Şimdi varsayın ki; Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, hizmet alımı yaptığı park bahçede veya çöpte ya da fen işlerinde oğlunu işe aldırırsa Kahramanmaraş ayağa kalkmaz mı? Bakalım bu olayda ne olacak görelim birlikte.....

ERTAN GÜNDOĞDU
ERTAN GÜNDOĞDU - 10 yıl Önce

İyide şimdi ne var bunda,kendi oğlu dururken başkasının oğlunu getirecek değildi ya o göreve.Hem sonra niçin başhekim olduki adamcağız hastaneye.Ve bütün siyasiler ve bürokratlar vs vs niçin bukadar kendilerini parçalar ve biryerlere gelmek isterler,vatana vatandaşa hizmet için değil herhalde.Bu kadar salak değiliz yani.Biryerlere gelmek için her yolu mübah sayanlar .... YAPMAK,MADDİ MENFAAT SAĞLAMAK amacı ile gelir.BUNUN İSTİSNASI YOKTUR VE OLMAYACAKTIR.KİMSE KİMSEYİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞMASIN.

ilgili adam
ilgili adam - 10 yıl Önce

Size ne oluyor ki Bir Arıkan'ı sorguluyorsunuz.Bakın cıssss yaparlar.Bırakın 4-5 asgari ücreti 100 asgari ücret bile alsa cıssss....Haddinizi bileceksiniz.Soyadı arıkan olupta Maraş'ta özelliği olmayan bir kişi gösterbilirmisiniz... cısssssssss

teoman cerit
teoman cerit - 10 yıl Önce

Diğer yorumcuları kınıyorum. Başhekim bey (Allah başımızdan eksik etmesin) bal tutan parmağını yalar atasözüne istinaden bu işlemi yapmıştır. yani yaptığı doğrudur. kendisini çekemeyenler basit bir olayı büyütmektedir. Sayın başhekimim hürmetler. bizim biraderin işini de halledbilirmiyiz... tekrar hürmetler

koray koyar
koray koyar - 10 yıl Önce

n..... aga ve o.... için bu cuma ulucamide sergi açılsın. bu sayede ihtiyaçları giderilmiş olur.

SIRADAKİ HABER

banner63