Özcan Konuklar ile Ali Rahmi ağaçta ne yapıyor?

Özcan Konuklar ile Ali Rahmi ağaçta ne yapıyor?

Kahramanmaraş Belediyesi’nin ‘hamalı’ olarak nitelendirilen Başkan Yardımcısı Vekili Özcan Konuklar ile Park ve Bahçeler Müdür Vekili Ali Rahmi Kaya’yı birlikte ağaçta görenler bir hayli şaşırdı. Bu 'uyumlu' ikilinin ağaçlara neden çıktıkları yönündeki meraklar ise kısa sürede cevabını buldu.

Kahramanmaraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kuşların barınmasına imkân sağlayacak kuş yuvalarını mesire yerlerine ve piknik alanlarına yerleştirmeye başladı.

Kahramanmaraş’ta ilk kez uygulanmaya başlanan çalışmayla ilgili bilgi veren Konuklar, küçük kuşların yanı sıra güvercin büyüklüğündeki kuşlarında barınmasına imkân sağlayacak büyüklükte üretimi yaptırılan kuş yuvalarının kentteki kuş sayısını da arttıracağını söyledi.
Kentteki kuş türlerinin barınmasına olanak sağlamak için zaman zaman belirlenen yerlere suni kuş yuvası yerleştirileceğini belirten Ali Rahmi Kaya ise şu bilgileri verdi:

"Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak parklara, mesire yerlerine ve piknik alanlarına kuş yuvaları yerleştiriyoruz. İlimizde çok çeşitli kuş türleri bulunuyor. Bu türleri hem korumak hem de sayısını artırmak için bu yıl 122 adet yuvayı Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanına, 35 adet Kılavuzlu Mesire Alanına, 80 adet Atatürk Parkına, 5 adet’te Ekmek Fabrikası bahçesine yerleştirdik. Devam eden çalışmalar kapsamında bu yıl içerisinde bin 375 adet kuş yuvasını yerleştirmeyi hedefliyoruz. Bu sayıyı her yıl daha da artırarak kuşlara daha çok barınma alanı oluşturacağız.” (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2010, 07:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER