Özellikle adaylar gribe dikkat etmeli!

Özellikle adaylar gribe dikkat etmeli!

29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlere 60 gün kalırken, son günlerde Kahramanmaraş’ta da grip vakalarının bir hayli artış gösterdiğini söyleyen uzmanlar; “Bugünlerde herkes gribe yakalanmamak için sağlıklarına çok dikkat etmeli. Özellikle, seçim gezileri yapmakta olan siyasi parti adayları daha dikkatli olmalıdırlar” dediler.

Yüksek ateş, boğaz ağrısı, burun akıntısı, halsizlik, kırgınlık, eklem ağrılarıyla seyreden grip hastalığından korunmanın en iyi yolunun elleri sık sık yıkamak olduğunu hatırlatan uzmanlar, şunları kaydetti:

“Hasta kişilerin ağız, burunlarından saçılan damlacıklarla yayılan grip hastalığının, bu sene yarıyıl tatilinde artış göstermesi yayılmasını güçleştirecektir. Hasta kişilerin kalabalık ortamlara girmemesi de sağlıklı kişilere yayılmayı engelleyecektir. Özellikle yaşlılar, çocuklar, kalp ve akciğer hastalığı olanlarda, grip hastalığı sonrası başlayabilen solunum sistemi enfeksiyonları ölümcül olabilir.” (SAĞLIK VE POLİTİKA SERVİSİ - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2009, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63