Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı hizmete açıldı

Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı hizmete açıldı

Kahramanmaraş Belediyesi Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı düzenlenen bir törenle hizmete açıldı.

16 Mayıs Pazar günü düzenlenen açılış törenine, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, Ak Parti İl Başkanı Fatih Erkoç, Merkez İlçe Başkanı Necati Okay, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninde bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, yaklaşık 6 ayda tamamlanan mesire alanının Kahramanmaraşlılar`ın güzel vakit geçirebilecekleri bir yer olduğunu söyledi.

Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı’nın Kahramanmaraş Belediyesi’nin kendi imkânlarıyla yapıldığını ifade eden Başkan Poyraz; “Kentin her bir köşesini nakış nakış işliyoruz. Yatırım ve hizmetleri bir bir yerine getiriyoruz. Görevde bulunduğumuz yaklaşık 6 yıl içerisinde yeşil alana çok büyük önem verdik. Kişi başına düşen yeşil alan miktarını 1.5 metrekareden 6 metrekareye çıkardık, Kahramanmaraş'ı yeşili ile ön plana çıkan bir il yapmaya gayret ettik. Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı da bu gayretlerimizin bir sonucu. Toplam alanı yaklaşık 125 dönüm. İçerisinde çocuk oyun alanı, yürüyüş yolları da bulunuyor. Hemşehrilerimiz çam ağaçlarının arasında hoşça vakit geçirecekler” dedi.
Pınarbaşı Mahallesi’nde Orman İşletme Şefliği sınırları içerisindeki C Tipi Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı, Kahramanmaraş Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından 6 ayda tamamlandı. 125 bin metrekare alan üzerine kurulu Pınarbaşı Çamlık Mesire Alanı’nda tüm tesis yapıları doğayı bozmayacak nitelikte kalıcı, tek katlı ve doğal görünümlü olarak inşa edildi.

Mesire alanı içerisinde; kafeterya, mescit, tuvalet, çocuk oyun alanları, spor alanları, barbekü, piknik masaları, çeşmeler, otopark alanları, tırmanma duvarları, yönlendirme levhaları ve güvenlik kulübesi yer alıyor. Vatandaşların tüm ihtiyaçları en ince ayrıntısına kadar düşünülerek yapılan mesire alanında ayrıca duyuru – ilan amaçlı ses sistemi de bulunuyor. (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2010, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66