Sağlık Müdürlüğü’nde huzursuzluk yaşanıyor!

Sağlık Müdürlüğü’nde huzursuzluk yaşanıyor!

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’nde yeni teşkilat yasasına göre idari müdür yardımcısının kim olacağı yönünde huzursuzluk yaşandığı ileri sürüldü.


Çorum İl Sağlık Müdürü iken geçen Kurban bayramında Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü olarak atanan ve daha sonra yeni yasaya göre statüsü değişerek yeniden görevlendirilen Dr. M. İlker Çitil’in yardımcılıklarına ise daha önce Şube Müdürü olarak ta görev yapan Dr. M. Abid Başarıcı ile Yenişehir Devlet Hastanesi acil servis doktorlarından Gökhan Gökşen getirilmişti. Bu arada eski dönemden kalan Dr. Mehmet Özdemir ise aynı görevine devam ediyor.


Böylece yeni yasaya göre olması gereken 3 doktor müdür yardımcısı halen görev yapıyor. Yine yeni yasaya göre; 1 tane de idari müdür yardımcısı yani doktor olmayan müdür yardımcısı atanması gerekiyor.


Huzursuzluğun da işte bu noktada başladığını ileri süren Müdürlük kaynakları; “Şu anda Müdür yardımcısı olarak görev yapan Sadi Ulun ile Rahmi Kundakçı arasında kimin müdür yardımcısı olarak kalacağı yönünde kıyasıya bir çekişme yaşanıyor” ifadesini kullandılar.


Sağlık camiası ile kentin mantıklı, makul ve duyarlı çevreleri ise konu hakkında şu yorumda bulundular:


“Mevcut müdür doğal olarak siyasi otoritenin ataması ile koltuğa oturdu. Yine siyasi otoritenin takdiri ile diğer iki müdür yardımcısı atandı. Milletvekili Sıtkı bey il müdürü yapmak istediği ama başaramadığı Abid beyi müdür yardımcılığına getirdi. Yine başta il başkanı ile milletvekilleri ve diğer bazı çevrelerin desteği ile de Gökhan bey müdür yardımcısı oldular. Müdürün istediği bazı isimler de teknik olarak getirilemedi. Yani her iki ismin gelmesinde mevcut il müdürünün bir dahli kesinlikle söz konusu olmadı. Eski dönemden de bir müdür yardımcısı halen devam ediyor. Ama müdür bey inisiyatif kullanarak iddiaya göre bugüne kadar pek aktif olmayan Sadi beye bütün önemli birimleri bağladı. Şimdi de bu isimle yola devam etmek istiyor. Ancak gerek çevresi gerekse de bugüne kadar olan etkinlikleri ve iş tecrübesi ile Rahmi bey bu görev için daha ağır basıyor. İşte bu noktada müdürlükte bir çatışma ve huzursuzluk ortamı yaşanıyor. Bizce müdürün yapması gereken, idari müdür yardımcılığında kalacak isim konusunda, kriter olarak kendisine yakınlığı değil de işi yapacak ve mevzuatı bilmeyi esas alsa sanırız daha iyi olacaktır. Kaldı ki müdür yardımcılarının belirlenmesinde en küçük bir etkisi bulunmayan Müdürün idari müdür yardımcısının kim olacağı yönünde taraf olması kendisine puan kaybettirebilir. Bırakın kim ehil ise ve personel tarafından isteniyorsa o isim göreve devam etsin. Zaten yeni yasa ile Sağlık Müdürlüğü’nün pek etkisi ve ağırlığı kalmıyor. Esas ağırlık Kamu Hastaneleri Birliği’nde olacak. Bakalım ilerleyen günler neler getirecek.” (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2012, 11:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
beyhan narlıoğlu
beyhan narlıoğlu - 9 yıl Önce

burada gerçek amaç bence hastane birliği genel sekreterliğidir.3 hastane birleştirildi bir başhekim ve müdür atandı.sonucunda aktif olan ve genel sekreter adayı olan 3 başhekimin elindeki imkanlar alınarak onlar saf dışı edilmeye çalışılmakta gibi bir hava var.imkanlardan yoksun olan 3 başhekimin ayagı kaydırıldıktan sonra asıl amaç genel sekreterlik olan şahıs kendine büyük bir avantaj sağlamaya çalışmaktadır.asıl amaç genel sekreterlik olan kişi amacına agır agır ulaşmakta diye duyumlar var.rahmi üstüne oynanan oyun güç denemesinden ibarettir.bu dünya kimseye kalmaz.

kemal ören
kemal ören - 9 yıl Önce

bu yazıyı filan yazdırdı diyecekler.yine sağı solu arayacak şikayet edecek zatı muhterem.yorumcu kaRDDEŞ tam anlatamamış.sanırım müdürün biri k. d. hastanesi başhekimini aramış hastane birliği kurduk seni başhekimlikten aldım başhekim yardımcılarınıda görevden aldım demiş.başhekim de bende başhekim yardımcısı olarak görevime devam edecem demiş.müdürün biride ben seni istemiyoruım senin yardımcılarınıda istemiyorum demiş.bak ya güce bak.kendi zamanında bu başhekim yardımcısıydı başhekim ben bunu istemiyorum demişmi.ya hadi ya adama bak kimseyi istemiyor herşeyin tek hakimi olmak istiyor ben hiğmen güç bende diyor siyasilere rest cerkiyormuş bakan bey sonsuz kredi açmış kendi öyle anlatıyor hava veriyormuş..zaten genel sekreterlik için oynuyormuş vay maraşım vay.yakışır.

hasan kazmacı
hasan kazmacı - 9 yıl Önce

hangi müdür gelse ilk güç denemesi r.k üzerinde yapılmakta.bu insan geçmiş yıllarda magdur edildi.AK partimiz magdurların yanında olmalı.bir insana kaç defa vurabilirsin.kendini yetiştirmiş çalışkan dürüst verilen görevi başarı ile yapan ve personelin dertleri ile ilgilenen köstek degil sorunları çok hızlı çözen bir kişi.dürüstlükten dem biçen dürüstlüğü sadece musade namaz kılacam diye lanse eden kardeşlerim en büyük dürüstlük hakkı hakkı olana vermektir.hak yemek en büyük haram ve günahtır.

mustafa geçinir
mustafa geçinir - 9 yıl Önce

ya yardımcısını degil personelide kendisi secsin.hemşerilerinden boşda gezerleri toplayıp müdürlük personeli olarak çalıştıralım.yukardaki yoruma katılmamak elde değil.hastane birliği genel sekreterliği çok güçlü ve paralı bir yer herkesin gözü orda.ama belaltından vurarak bazı garip insanların üzerinden oyun oynamakta yanlış.2-3 ay içerisinde hastane birliği kurulacagı kesinken maraş merkezde bulunan hastanelerin başhekim ve müdürlerini diskalifiye ederek bir profösürü baş hekim atamak ve yanındada müdür atayarak nereye varılmak isteniyor.atanacak genel sekreter olmak için sağlı müdürlüğündeki bahsedilen doktorlar canla başla içden içe mücadele ediyorlar bilmeyen varmı yok.müdürlükteki doktorlar birlik içinde cafer bey ve nedim bey hakkında olumsuz asparagas haberler dedikodular yayarak bunların genel sekreter olmasını engellemek yönünde oldukları dedikodular arasında.birileri genel sekreterliğe sıçramak için ekip oluşturuyorum ayagı ile yetişmiş insanları hizmetin dışına itmeye çalışıyrlar.siyasilerimiz dikkatli olmalı.sadi beyin ve rahmi beyin kapasitesi insanlığı hizmeti belli tartışılmaz.rahmi beyi kullanarak birşeyler peşinde olanlar başarılı olurmu olamaz.gerçek yüzleri çıkar.

nalan altınörs
nalan altınörs - 9 yıl Önce

sağlık çalışanıyım doğruyu söyleyeyim personel sevinmiştiama sevinmeleri kursaklarımızda kaldı 2 murat ortaya çıktı odasına girip dert anlatmak sohbet etmek proplem var demek mümkünmü kimse memnun degil adamın yüzü turşucu başı.personel arasında anket yapsınlar ama yapamazlar.herkes çalışanı insanı seçemez seçimle gelmiyoruzki bakanlığın politikası dışında çalışmak mümkün degil ekip olsa ne yazar olmasa ne yazar bunlar eş dosta yer açmak için kılıf.bu şahısın odasına girip derdini anlatan sorununa çare bulan birkişi bulamazsınız.biz personele sorun biz çalışacagımız kişileri seçelim kabulmu siyasiler kulak verin.hizmet eri dert cözen proplem olmayan kişiyi harcamanıza gönlümüz razı degil.genel sekreterlik oyunu doğrumu mantıklı herkesin gözü orda.karışıklığa neden olan kişi taraf olan kişidir.saygılarımla.

fatma kara
fatma kara - 9 yıl Önce

yorumcu kardeşim malüm müdürün anketinin fiyasko ve ceza ile bittiğini sağlıkçılar bilirt anket yapacak cesaret varmı olamaz.Vurun abalıya biraz siyasi destek bulan göksunlu oğluna vuruyor göksunlularda bu olayı seyrediyor.göksunun iki vekili var diye avaz avaz bagırıyorlardı.apartman gibi iki vekil ne i,şe yarıyor.hangi göksunluya yar ve yardımcı olmuşlar göksuna ne vermişler.bunlar var olana dahi sahip çıkmadan acizler.biri afşın diğeri elbistan vekili.allah r.k yı korur.liyakatlı doğru insan sevgisi ile dolu.herşeyden önce vicdanlıdir.allah yardımcısı olsun.

kadriye çalık
kadriye çalık - 9 yıl Önce

gülmekten kendimi alamıyorum.adam geleli daha 3 ay olmadı kadın doğuma bir defa gidemedi neden ve başhekime seni alıyorum demekle geçmişin intikamımı demek geliyor aklımıza.devlet hastanesi ilede iyi degil yenişehirle durum ortada.eee bu adam daha 3 ayda herkesle cepheleşti.biz hizmet bekliyoruz.siyasiler bu şahsı çok aradılarmı.doktor yardımcıları daha düne kadar karşısında müdür adayları degilmiydi nasıl sindiriyorlar iki tarafta içlerine yoksa el altından gazmı veriliyor.rakiplerinden ekip oluyor ama allahtan başka güvencesi olmayan bir mazlumu kabul etmiyorsun.burda kasıt var.amaç ekip olmakta degil.eş dost ilişkisinden neler cektik yine aynı yola girdik siyasiler göz yummayın bidefada önceden müdahil olun.hizmet bekliyoruz.hizmet kimle gelir lyakatlı ve iş bilen sevilenle.kendini begenmişle bu iş olmaz.senesi dolmadan müdür ararız haberiniz ola.adam şimdiden yıprandı geçmiştede kimseylede anlaşammıştı diye duyduk en büyük şahit ahmet karslı sormak gerek.

melek menekşe
melek menekşe - 9 yıl Önce

toplum sağlığı aile merkezine afşınlı ahmet bey halk sağlığı müürü olarak atanması için müdürün destek verdiği dedikodusu kokusu yayılıyor.hayret ettiğim bişey var.müdürün atanmasına cok sevinen r.k ya neden böyle bir oyun oynanıyor.müdürle r.k çok eskilere dayanan arkadaşlıkları var nasıl bir ayak oyunu bu anlamak mümkün degil.müdürlükte adam satmayacak adam r.k müdür bu durumu bilmesine rağmen ayak diremesi yanlış insan elini kolunu kesermi hayret yani.r.k birçok konuda yetişmiş elaman ve dostları için elini taşın altına koyduğu gibi sonuna kadar savunur biliyorum.dara düşenler neden r.k koşuyor biliyorsunuz eli kolu heryere uzanır enerjisini darda kalanlara harcar.yazık olacak maraşlıya göksunlulara.


SIRADAKİ HABER

banner23