Sağlıklı Nesiller İçin Çalışıyorlar…

Sağlıklı Nesiller İçin Çalışıyorlar…

Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, “Bağımlılığı Aşalım, Sporda Buluşalım” projesiyle geleceğin sağlıklı nesillerinin yetişmesi için, çalışmalarını sürdürüyor.


Kahramanmaraş Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı ile ortak yürüttüğü “Bağımlılığı Aşalım, Sporda Buluşalım” projesiyle, ilimizde Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapmış olduğu protokol çerçevesinde geleceğin sağlıklı nesillerinin yetişmesi için, çalışmalarını sürdürüyor.


Proje kapsamında,11 Kasım 2015 tarihinde Halk Sağlığı Müdürlüğü Tütün Kontrol Birim Sorumlusu Cem DULKAN tarafından, Gülizar Şamil Aktaş Anadolu Lisesinde öğrencilere yönelik sigara ve ağızotunun zararlarıyla ilgili sunum yapıldı.


Öğrencilerin büyük beğeniyle dinledikleri sunumda DULKAN; zararları sayılmayacak kadar çok olan sigara ve ağızotunun  içerisinde bulunan maddeleri,   sebep olabileceği hastalıkları ve neden olacağı toplumsal problemleri anlattı.


 Proje hakkında bilgi veren Lider Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Derneği başkanı Ahmet Özkul, “İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığının 2015 yılı içerisinde desteklenen projemizin amacı; “İlimiz merkezindeki okullarda öğrenim gören öğrencilerimizi sigara ve ağızotunun zararları hakkında bilinçlendirmek, istekli öğrencilerimizi spora, izciliğe ve sanatsal faaliyetlere yönlendirerek gençlerimizin daha zinde bir hayat sürdürmelerini sağlamaktır” dedi.


Özkul, gençlerimizde sigara ve ağızotuna karşı bir tutum oluşturarak, gençlerimizin geleceğe sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için, gençlik derneği olarak üzerlerine düşen sorumluluk bilinciyle bu projeyi hazırladıklarını, projenin sürdürülmesinde desteklerinden dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ,Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener ve semineri sunan Cem Dulkan’a teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63