'Sendikamıza Üye Olun Emeğinize Sahip Çıkın'

'Sendikamıza Üye Olun Emeğinize Sahip Çıkın'

Kahramanmaraş’ta yeni faaliyete başlayan Öz Sağlık İş Sendikası temsilcisi Murat Arifoğlu, Sağlık alanında taşeron olarak çalışan işçileri sendikaya üye olmaya çağırdı.


Öz Sağlık İş Sendikası Kahramanmaraş temsilcisi Arifoğlu, tüm sağlık alanındaki çalışan işçilere yönelik davetinde şunları kaydetti.


“Öz Sağlık İş Sendikası Sağlık ve Sosyal Hizmetler işkolunda çalışan İşçi kardeşlerimize hizmet amacıyla 27.02.2014 tarihinde kurulmuştur. Kahramanmaraş’ta ise 02.06.2014 tarihi itibariyle Genel Merkezin görevlendirmesiyle çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.


Sendikamız Hak İş’in üyesidir. Sağlık alanında Taşeron olarak çalışan Tıbbi Sekreterler, Kadrolu İşçiler, Özel Hastanelerde ve Tıp Fakültelerinde çalışan Taşeronlar, Bakım ve Onarım Hizmetlerinde çalışanlar, Pişirme ve dağıtım Hizmetlerinde çalışan işçi kardeşlerimiz üye olabileceklerdir.


Bugüne kadar sendikal çalışmalarda Taşeron’un ismi ve yeri maalesef yoktu. Öz Sağlık İş Sendikası olarak çalışanlarımızın sorunlarının çözümü için gayret göstereceğiz. Çalıştığımız kurumlarımızla herhangi bir problemimiz, anlaşmazlığımız olduğu için değil çalışma arkadaşlarımızın örgütlü bir şekilde kanunlar ve iş akitlerinden doğan hak ve menfaatlerini koruyup gözetmek ve bu amaçlar doğrultusunda çalışmalar yaparak ve hepimizi temsil edecek bir yapı oluşturmayı hedefliyoruz.


Öz Sağlık İş Sendikası olarak yenilikçi, ilkeli ve kararlı mücadeleyi kendimize temel görev saymaktayız. Üyelerimize yaptıkları işe uygun bir ücret temin etmek için çalışmayı, geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacak hakların temini için gerekli çalışmalar yapmayı ve toplu iş sözleşmelerinden yararlandırmayı hedefliyoruz. Kısacası Taşeron çalışanlarında artık bir söz hakkının olması için gayret göstereceğiz. Bunları gerçekleştirebilmemiz için Sendikamızın güçlü olması, güçlü olabilmek içinde işçi kardeşlerimizin birlikte hareket ederek güç ve destek vermelerini istiyoruz.


Son olarak tüm işçi kardeşlerimize Sendikamıza üye olun, Emeğinize sahip çıkın diyorum.  

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2014, 09:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66