Sıcak hava kavuracak

Sıcak hava kavuracak

Türkiye yeni haftada Ağustos ayının en sıcak günlerini yaşayacak, sıcaklık ortalama değerlerin 10 derece üzerine çıkacak. İstanbul'da hissedilen sıcaklık bugün 38 dereceyi bulacak.

Yeni haftada hava sıcaklığı Ağustos ayının ortalama değerlerinin 6 ila 10 derece üzerinde olacak. Günlerdir sert esen rüzgarların zayıflayacak olması havayı iyice bunaltacak. Sıcaklık Marmara'da 35-39, Ege'de 37-42, İç Anadolu'da 36 dereceye kadar çıkacak.

İç Anadolu'da bugün ve yarın günü çok sıcak geçecek. Karadeniz Bölgesi de bu yazın en sıcak günlerini yaşayacak. Akdeniz'de de aynı şekilde hava çok sıcak olacak.

Marmara ve Ege'de nem oranının da yüksek seyretmesiyle hissedilen sıcaklığı İstanbul'da 38, Ege sahilllerinde 40 dereceye çıkacak.

Uzmanlar, Ege ve Akdeniz'e tatile gidenlerin ısı çarpmalarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Havanın çok sıcak olması nedeniyle özellikle öğle saatlerinde yaşlı ve çocukların dışarı çıkmaması istendi.

Marmara ve Ege'de ancak yarın rüzgarların biraz sertleşmesiyle hafif serinleme hissedilecek. Ancak sıcaklık hafta genelinde fazla bir düşüş göstermeyecek

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2008, 07:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66