Sıcaklarda sert düşüşler yaşanacak!..

Sıcaklarda sert düşüşler yaşanacak!..

Hava sıcaklığı iç bölgelerde 5 ila 7, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında 8 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Düzce, geceden itibaren Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı iç bölgelerde 5 ila 7, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında 8 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar batıda kuzey ve batı, doğuda güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI


Yağışların; sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Düzce, geceden itibaren Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.), ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları istendi.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU


Bazı illerde bugün hava durumu ve sıcaklık değerleri şöyle olacak:


İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, Anadolu Yakası sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (24)

ANKARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (23)

İZMİR: Parçalı bulutlu (25)

ADANA: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (33)

ANTALYA: Parçalı zamanla çok bulutlu (31)

SAMSUN: Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı (23)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu (25)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık (34)

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Bilecik) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya, öğleden sonra Afyon çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Eskişehir ve Çankırı ile öğle saatlerinden sonra Ankara, Konya, Kırıkkale ve Yozgat çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyıları sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.


Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2010, 07:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63