Şiddetli yağış, fırtına ve su hortumu uyarısı!...

Şiddetli yağış, fırtına ve su hortumu uyarısı!...

Meteoroloji, yurdun çeşitli bölgelerinde şiddetli yağış, fırtına, Antalya ve Mersin'de su hortumu uyarısında bulundu.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Antalya'nın Serik, Manavgat ve Alanya, Gazipaşa ilçelerinde, kuvvetli yağış ve kısa süreli fırtınayla birlikte su hortumunun, etkisini geç saatlere kadar sürdüreceği tahmin ediliyor.

Mersin'in Anamur ilçelerinde, kuvvetli yağış ve kısa süreli fırtınayla birlikte açıklarda su hortumu, sahil kesimlerinde ise hortum beklendiği bildirildi.

Orta Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Marmara'nın doğusu ile Giresun çevrelerinde kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Meteorolojiden yapılan uyarıda, Orta Karadeniz (Samsun, Ordu, Çorum, Amasya ve Tokat), İç Anadolu'nun doğusu (Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Kayseri, Karaman, Yozgat, Aksaray ve Sivas), Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş) ile Giresun çevrelerinde, öğle saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusunda(İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Bilecik ve Bandırma) kuvvetli yağış tahmin edildiği belirtildi.

Marmara'da da yer yer kısa süreli fırtına bekleniyor. İstanbul ile Çanakkale başta olmak üzere, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) zamanla kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına olacağının tahmin edildiği belirtildi. Fırtınanın hızının, 70 kilometreye kadar çıkabileceği kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşların ve ilgililerin, ani sel, lokal su baskını, yıldırım, çatı uçması, ağaç veya direklerin devrilmesi gibi yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2010, 07:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63